Oba protivníci odstartovali do soutěže solidně, po úvodních kolech se seřadili za sebou v tabulce na třetí a čtvrté příčce. Jenže potom se jejich motory zasekly.

Více ten jihlavský, který v následujících šesti zápasech vyhrál jen jednou v základní hrací době a připsal si pouze čtyři body. Dukla je tak aktuálně na hodně nelichotivé desáté pozici. Na rivala přitom ztrácí čtyři body.

Mementem by měla být především poslední utkání se Slavií a v Kadani, ve kterých Dukla nezvládla závěrečné třetiny. „My jsme teď smolně prohráli poslední dva duely, ale domnívám se, že herně to z naší strany nebylo špatné," nepanikaří trenér Jihlavy Petr Vlk.

Kouč Dukly i jeho asistent František Zeman opakovaně žehrají na individuální chyby hráčů. „V tomhle směru musíme být trpěliví. Hráčům jejich chyby zdůrazňujeme a pracujeme na tom, abychom je odstranili," dodal Vlk.

Jedou si pro výhru

Třebíč po čtyřech úvodních výhrách třikrát v řadě prohrála. Z této minisérie se stal pověstným zdviženým ukazováčkem především domácí debakl 1:7 s pražskou Slavií. Tento týden však zastihl Horáky v lepším rozpoložení.

Nejprve v pondělí ukončili neporazitelnost Českých Budějovic na jejich ledě, ve středu pak doma udolali Most. Rázem je tak v týmu dnešních hostů v derby vynikající nálada. „Na derby se těšíme. Bude to svátek, jak pro nás, tak pro lidi, co přijdou na hokej," konstatoval trenér Třebíče Jiří Mička.

Jihlava už v tomto týdnu jeden šlágr hostila. V pondělí s pražskou Slavií byla v ochozech vynikající kulisa. Možná ještě lepší by měla na zimáku panovat i dnes. „Očekávám velkou diváckou návštěvu. Při bouřlivé atmosféře má hra větší náboj," netají Mička.

A pro sebe si nenechává ani cíl pro dnešní utkání. Vzhledem k posledním výsledkům i dvěma hladkým výhrám ve vzájemných letních přípravných duelech je Mičkovo předsevzetí jasné: „Budeme hrát s naším velkým sokem na jeho ledě, což je určitá výhoda pro Duklu. Ale my ten zápas budeme chtít zvládnout a dovést ho do kýženého vítězného konce!"