M. BUDĚJOVICE – OPAVA 3:1

„Náš tým posílí na střídavý start útočník Josef Podlaha,“ oznámil v týdnu trenér Moravských Budějovic Miroslav Vybíral.

A právě dvacetiletý odchovanec olomouckého hokeje byl klíčovým hráčem zápasu a strůjcem prvního vítězství Moravských Budějovic v letošní sezoně. Ten se poprvé ukázal ve skvělém světle ve 14. minutě, když střelou švihem do horního růžku branky otevřel skóre.

Podruhé se připomněl ve 26. minutě, když seděl na trestné lavici za vysokou hůl opavský útočník Zelenkov. Přihrával mu Ondřej Svoboda a Podlaha se tentokrát trefil mezi betony brankáře Dani. Žihadla potom přestála několik oslabení, Malina v jednom z nich otřel puk o břevno. Na druhé straně pak nedokázala využít čtyřminutovou početní výhodu.

Hosté se dostali do zápasu zkraje třetí části, když se nadvakrát prosadil Cihlář. Hosté pak dvě minuty před koncem zápasu odvolali brankáře, ale již po deseti vteřinách trefil prázdnou klec Kruckovyč a rozhodl o první výhře Moravských Budějovic v sezoně.

Branky a nahrávky: 14. Podlaha (Svoboda, Molnár), 26. Podlaha (Svoboda), 59. Kruckovyč (Hovsepyan, Podlaha) – 43. Cihlář (Peslar). Rozhodčí: Held – Urubčík, Vašíček. Vyloučení: 7:7, navích Chalupa (Opava) 2+2. Využití: 1:0. Diváci: 357. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1. Moravské Budějovice: Haloda – Bazala, Marcinko, Kruckovyč, Trnka, Šána, Brabec, Čermák – Svoboda, Procházka, Krutiš, Kosnar, Molnár, Horký, Podlaha, Piš, Hovsepyan, Sigmund, Sorger.