„Šance si vytváříme, dostáváme soupeře pod tlak, jenže z toho neskórujeme. Naopak soupeř každou naši chybu nekompromisně trestá,“ krčí rameny trenér Třebíče Kamil Pokorný. „Doplácíme na nezkušenost mladých hráčů,“ dodává.

Školácká chyba

Ve středečním zápase Pokorného svěřenci naplňovali slova svého kouče. Od první minuty se do Píseckých zakousli, měli šance a v 9. minutě se dostali v přesilovce do vedení. Jenže. Ve 13. minutě šel za katr třebíčský Vítek a hosté už po necelých třiceti vteřinách vyrovnali. „Dali jsme vedoucí branku. Hráči se snažili, bruslili, ale proti nám stála kvalita a zkušenost,“ jen si na pozápasové tiskové konferenci povzdechl Pokorný.

Právě možná nezkušenost stála za druhou brankou Písku. Třebíčská defenziva vyrobila hrubku z kategorie školáckých a Eberle dostal Jihočechy do jednogólového vedení. To smazal další využitou přesilovkou a střelou od modré v 35. minutě Sláma.

Ve třetím dějství pak tahali, hlavně v úvodu, za delší konec provazu Písečtí. Ale ani jim, ani domácím se už gól nepovedlo vstřelit, a tak po prodloužení rozhodovaly nájezdy. „Ve třetí části jsme se nějakých sedm minut jen bránili. Hru jsme srovnali a měli jsme i nějaké šance, ale ani v prodloužení už nebyla síla to obrátit a strhnout vedení na svou stranu,“ uvedl po zápase Pokorný.

Jen dravost nestačí

Nájezdy už tradičně bývají loterie, v níž ve čtvrté sérii rozhodl jediný střelec – písecký Nouza. Ten sice ve třetí sadě penalt neuspěl, ale na druhý pokus už ano a přisoudil bonusový bod svému týmu. „Penalty jsou prostě o štěstí a měl ho Písek,“ komentoval šéf třebíčské střídačky. „Naše dravost na soupeře nestačí. Chtěli jsme ještě alespoň bod, ale ten připadl soupeři,“ zklamaně dodal. „Já si myslím, že jsme mohli získat klidně tři body, protože polovinu zápasu jsme byli lepší. Máme alespoň dva,“ reagoval písecký kouč Milan Stárek.

Horácká Slavia se v letošním ročníku prostě trápí, je poslední a vyhrála jen jediné utkání, navíc až v prodloužení (s Kadaní 4:3), další dva body si připsala po porážkách v nastavení (v Mostě 0:1) a v nájezdech (nyní s Pískem). Ačkoliv je odehráno teprve devět kol ze dvaapadesáti, Třebíč na předposlední Most ztrácí tři body a dvanáctý Písek pět. Navíc ji v následujících čtyřech kolech čekají soupeři z horní poloviny tabulky – Benátky, Havlíčkův Brod, a hlavně dva největší favorité soutěže, Chomutov a Ústí. Nicméně Třebíči nezbývá nic jiného než věřit, že nepříjemnou sérii zlomí. „Samozřejmě nás to trápí, ale nepovedené výsledky z předchozích zápasů se snažíme hodit za hlavu a oprostit se od nich, abychom šli do nového zápasu s čistou hlavou. Ale samozřejmě to tam hráči mají,“ prohlásil už v úterý Pokorný.