V pondělí odehráli předposlední kolo základní části, ve středu mají na programu poslední. Prvoligoví hokejisté nyní mají pořádně našlapaný program.

Hodně slavnostní nádech měl pro hokejisty Horácké Slavie Třebíč pondělní domácí zápas 51. kola Chance ligy proti Litoměřicím. Horáci totiž spolu s více než dvanácti stovkami fanoušků oslavili již předtím vybojovaný triumf v základní části.

To se také po utkání stalo. Jen jeho výsledek byl asi jiný, než by si všichni v Třebíči přáli. Severočeši totiž na Vysočině triumfovali 4:0. „Litoměřice měly lepší pohyb, vyhrály zaslouženě,“ musel po utkání uznat kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

V předchozí dekádě patřili fotbalisté Jemnicka (ve žlutých dresech) ke stabilním účastníkům krajského přeboru. Poslední sezony působí „jen“ v I. A třídě.
Fotbalisté Jemnicka do přeboru zatím nespěchají. Mladí musí vyzrát, tvrdí Kincl

A pokračoval. „Je to složité. Desetkrát si můžete říkat, že je třeba se na utkání koncentrovat, ale v hlavách hráčů prostě je, že už ty body nejsou potřeba. Podle toho náš výkon vypadal. Naopak soupeř hrál o šestku a tímto vítězstvím ji získal,“ popisoval pro klubový web.

Ve středu od 18 hodin uzavřou hokejisté Třebíče základní část na ledě Prostějova. „Věřím, že tam sehrajeme dobrý zápas. Po něm máme dva dny volna, pak už se budeme čtyři dny chystat na první zápas čtvrtfinále play-off,“ naznačil.

Lodivod Horáků bude pečlivě sledovat zápasy obou sérií předkola vyřazovací části, z nějž bude rezultovat soupeř jeho mančaftu pro čtvrtfinále. „Pojedeme se podívat na zápasy předkola, ale mezi tím budeme kvalitně trénovat, musíme se dobře se nachystat. Play–off je nová soutěž a my chceme dokázat, že do něj z prvního místa nejdeme náhodou,“ zdůraznil Pokorný.

Silné, ale také slabší stránky své hry při sobotní jarní generálce dokonale odhalili třetiligoví fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném).
Fotbalisté Meziříčí ukázali obě své stránky. Nové Město dostalo užitečnou lekci

Mnohem lépe než jejich krajský rival si v předposledním kole základní části počínali hokejisté Dukly Jihlava. Ti sice v posledních týdnech bojovali o postup do předkola play-off, ale díky jejich posledním úspěchům ještě mohou proklouznout přímo do čtvrtfinále.

Dukla v pondělí vyhrála nad béčkem Pardubic 3:2. Díky tomu je na osmém místě, hůře už skončit nemůže. Ve středu od 17.30 potřebují Jihlavští zdolat Slavii Praha a pak čekat, zda šestý Přerov a sedmý Zlín své zápasy prohrají.

Pokud se tak nestane, čeká už v pátek Duklu první zápas předkola. „Samozřejmě máme velkou motivace to zvládnout a zkusit šestku vybojovat,“ řekl obránce Dukly Daniel Kolář.

HOKEJOVÁ CHANCE LIGA - 52. KOLO
STŘEDA: DUKLA JIHLAVA – Slavia Praha (ZS Pelhřimov), Vsetín – Kolín, Litoměřice – Frýdek-Místek, Zlín – Poruba (vše 17.30), Prostějov – HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ, Sokolov – Přerov, Šumperk – Pardubice B (vše 18.00).