Ve třetím kole Chance ligy se vlastním fanouškům představili hokejisté Horácké Slavie Třebíč, kteří zdolali Frýdek-Místek 4:2. Stejným výsledkem pak podlehla Dukla Jihlava hráčům Poruby.

Třebíč šla do vedení už po osmi minutách hry. Psota se šikovnou kličkou zbavil svého strážce, posunul puk na kapitána Bittnera, který jej neomylně poslal za Foltánova záda.

Další příležitosti domácí celek nevyužil a brzy po začátku prostřední části přišel trest. Přesilovou hru využil Christov – 1:1. Domácí celek pak několikrát zachránil výbornými zákroky gólman Jekel.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (v černém) doma v sobotu nestačili na Bystřici nad Pernštejnem, které podlehli jen těsně 0:1.
Fotbalisté Bystřice potvrdili svoji dobrou formu výhrou také v Havlíčkově Brodě

Tři minuty před druhou sirénou si vzali hokejisté Horácké Slavie své vedení zpět. Hostující celek totiž vyrobil obrovskou chybu ve vlastní třetině a Michálek se pěkným obloučkem nemýlil.

Po pár vteřinách od začátku závěrečné dvacetiminutovky udělal celek z Vysočiny další krok k zisku tří bodů. Ve spleti hokejek se před gólmanem hostů nejlépe zorientoval Krliš.

Už za necelou minutu to ovšem opět bylo jen o branku, na dorážku Szturce byl Jekel krátký. Krliš ale přidal po sólu čtvrtý gól, který definitivně rozhodl – 4:2.

„Kluci podali skvělý týmový výkon, splnili to, co jsme si před zápasem řekli. Za vítězstvím jsme si šli a tři body jsou odměnou,“ řekl asistent trenéra Horácké Slavie Jaroslav Barvíř.

Veledůležitý souboj s předposlední Přibyslaví fotbalisté Bedřichova (v modrožlutém) nezvládli. Po prohře 2:4 tak dál zůstávají poslední.
Fotbalisté Bedřichova dál zůstávají poslední, důležitý zápas zvládla Přibyslav

Mnohem hůře si na ledě Poruby v sobotu vedli hokejisté Dukly Jihlava. Ti po brance Tomana od deváté minuty ztráceli. Havránek v polovině zápasu vyrovnal, ale domácí si vzali vedení zpět.

V závěrečné třetině Poruba odskočila na rozdíl dvou branek, ale Havránek dokázal snížit. Ten samý hráč pak měl na hokejce vyrovnání, ale ve stoprocentní tutovce selhal. V power-play pak domácí přidali pojišťující čtvrtou branku – 4:2.

„Poruba dnes byla jasně lepší, především první dvě třetiny, a zaslouženě vyhrála. My jsme udělali spoustu chyb, což v podstatě rozhodlo,“ stýskal si pro klubový web asistent trenéra Dukly Karel Nekvasil.

TŘEBÍČ - FRÝDEK-MÍSTEK 4:2
Branky a nahrávky: 8. L. Bittner (Psota), 37. Michálek, 42. Krliš (M. Furch, Vodný), 54. Krliš (Vodný) – 23. Christov (Šedivý), 43. R. Szturc (Šedivý, Teper). Rozhodčí: Skopal, Pilný – Jindra, Roischel. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 650. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:1. Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Hunkes, Doudera, Poizl, Forman, Furch, Mlčák, Tureček – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Střondala, Nedvídek, Krliš – Vodný, Kusko, Burian – Ferda, Michálek, Křehlík. Frýdek-Místek: Foltán (Šimboch) – Teper, Zbořil, Ciura, D. Krenželok, J. Michálek, J. Adámek, Z. Malík – Šedivý, David Bartoš, R. Szturc – Martynek, Komorski, Lyszczarczyk – Klimša, Peterek, Christov – Matiaško, Čmiel, Ján Blaško.

PORUBA - JIHLAVA 4:2
Branky a nahrávky: 9. Toman (Špaček, T. Voráček), 37. Stloukal (Bitten, Szathmáry), 54. Jenyš (Toman, Špaček), 60. Toman (Korkiakoski) – 29. T. Havránek (Fronk, Niko), 55. Čachotský (Helt, Lichanec). Rozhodčí: Cabák, Micka – Dědek, Kučera. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 650. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:1. Poruba: Muštukovs (Brízgala) – Szathmáry, Husa, Žovinec, Houdek, Voráček, Kozák, Urbanec – Stloukal, Bitten, Korkiakoski – Guman, Vachovec, Gřeš – Jenyš, Toman, Špaček – Kanko, Hotěk, Brodek. Dukla Jihlava: Žukov (Wolf) – Dundáček, Mareš, Eliáš, Niko, Bilčík, Kauppila, Kowalczyk – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, Helt – Havránek, Zadražil, Houška – Seman, Juda, Brož.