Ve středu a někde už nyní jistě i ve čtvrtek budou pokračovat série čtvrtfinále play-off Chance ligy. Hokejisté Horácké Slavie Třebíč a Dukly Jihlava se představí na domácím ledě shodně za nerozhodného stavu 1:1.

Hráči Dukly na úvod dokonale zaskočili vítěze základní části, celek Poruby. Po sobotní výhře 3:2 ale přišla nedělní porážka 3:6.

Přesto panuje v Jihlavě spokojenost. „Odjíždět z Poruby za nerozhodného stavu pro nás bylo super,“ usmíval se pro klubový web Dukly útočník Matouš Menšík.

Vyložené gólové příležitosti v nedělním derby mezi fotbalisty Humpolce (v pruhovaném) 
a Pelhřimovem (bílé dresy) k vidění byly. Ani jedna z nich ale neskončila v síti.
Vychýlená muška. Fotbalisté Humpolce i Pelhřimova v derby vsadili na jistotu

A pokračoval. „Nyní nás čekají domácí utkání, ve kterých nás poženou fanoušci a budeme ještě silnější,“ sdělil Menšík před pokračováním série, hrané na tři vítězné duely.

Hokejisté Třebíče v prvním čtvrtfinálovém duelu v Litoměřicích prohráli 1:3, ale v neděli se jim povedlo po vítězství 4:1 stav vyrovnat.

Ve třetím i čtvrtém utkání budou Horáci spoléhat na sílu domácího prostředí. „Chtěl bych fanouškům poděkovat, že nás dorazili podpořit do Litoměřic. Nyní věřím, že jich dorazí co nejvíce a s jejich podporou v zádech vybojujeme postup do semifinále,“ řekl útočník Třebíče Matěj Psota.

I podruhé v této sezoně slavili v divizním derby vítězství fotbalisté novoměstské Vrchoviny (zelené dresy), kteří v neděli ve Žďáře (v bílém) zvítězili 2:1.
VIDEO: Podívejte se na všechny góly derby a výhru fotbalistů Vrchoviny ve Žďáře

V Třebíči a Pelhřimově, kde má Dukla svůj azyl, se bude hrát ve středu i ve čtvrtek shodně od 17.30.