Havlíčkův Brod dnes večer uvidí souboj regionálních rivalů, Jihlava má domácím co oplácet

Dukla po minulém zápase s Kadaní (1:0) nečekaně změnila kouče, když Petra Kaňkovského nahradil Karel Dvořák. „Ale pro nás hráče se prakticky nic nemění. Vyhrát to stejně musíme my, ať stojí na střídačce kdokoliv,“ konstatoval útočník Ladislav Rytnauer.

Nového trenéra hráči velmi dobře znají. Duklu vedl už před lety, v letošní sezoně navíc u týmu krátce vypomáhal a odkoučoval i říjnové utkání s Ostravou. „Dobře víme, co od sebe vzájemně čekat. Nevidím v tom žádný problém,“ prohlásil jihlavský forvard.

Pro Dvořáka může být výhodou, že si obnovenou premiéru odbude v bitvě s protivníkem, o němž má podrobné informace. „Brod využívá všechny čtyři pětky a hraje urputný hokej. Já ale samozřejmě doufám, že naši kluci jsou správně nažhavení a že zabodujeme,“ netajil cíl Dukly její kouč.

Do sestavy nehodlá výrazněji zasahovat, důvěru dostanou stejní borci jako ve středu. Jedinou výjimkou je obránce Ficenc, který musí být k dispozici extraligovému Ústí nad Labem. „Místo něj nastoupí Duben,“ prozradil Dvořák.

Zatímco Jihlava má za sebou tři vítězství v řadě, Havlíčkův Brod vyšel v minulých dvou kolech bodově naprázdno. Šumperk a Ostravu sice Rebelové přestříleli, jenže jejich produktivita byla žalostná. Výsledkem byly porážky 1:4 a 2:4.

„Tohle můžeme prolomit jen tím, že přidáme na důrazu,“ nechal se slyšet brodský trenér Petr Novák, kterého může těšit vyprázdněná marodka. „Trénovali už i Třetina s Němcem. Ale o jejich startu rozhodneme až před utkáním,“ doplnil.

Třebíč se chce chytit

V koncovce trápící se Třebíč dnes vyrazí na sever Čech do Mostu. Doma tři zápasy neporažený nováček soutěže máv tabulce skupiny Západ jen o bod méně než Horácká Slavia ve skupině Východ. „

Nebude to jednoduchý zápas, ale kde jinde bychom měli zabrat než v Mostě,“ burcuje nejproduktivnější hráč Třebíče Lubor Dibelka.

Třebíčští doma se Severočechy prohráli na začátku listopadu 1:5. „Dostali jsme tehdy dost nešťastné góly, horší jsme nebyli,“ říká hráč, který v hlasování fanoušků o Hráče měsíce října skončil hned za Tomášem Kolafou.

Sám Dibelka čeká na gól už pět zápasů. „Je to špatné, ale cítím, že bychom tu střeleckou smůlu konečně mohli zlomit,“ říká střelec sedmi gólů.

Hosté budou spoléhat i na dvojici nových útočníků Petra Obdržálka a Michala Šúrka. „Oba jsou dobří bruslaři, ale na jejich hodnocení je ještě hodně brzy. Myslím ale, že do mužstva zapadli dobře,“ řekl po jejich premiérovém startu třebíčský trenér Josef Horešovský.

Hokejové menu

I. LIGA, dnes v 17.00: HAVL. BROD - JIHLAVA, Kadaň - Olomouc, Beroun - Prostějov, Chomutov - Havířov, 17.30: Most - TŘEBÍČ, Mladá Boleslav - Šumperk, 18.00: Hradec Králové - Ostrava, Vrchlabí - Kometa Brno.

II. LIGA - SKUPINA STŘED, dnes v 17.00: Benátky nad Jizerou - Benešov, Milevsko - Kutná Hora, Písek - Chrudim. Zítra v 17.00: PELHŘIMOV - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Jindřichův Hradec - Kolín, Nymburk - Tábor.