Aktuální situace? Během osmi kol Třebíč předchozí zisk více než zdvojnásobila a poskočila na 21. místo. Na poslední Ostravu má náskok osmi bodů, na předposlední Hradec Králové čtyři.

Co stojí za znovuzrozením týmu, který si začal věřit? Přitom premiéra se Čelanskému vůbec nepovedla. Jeho svěřenci v duelech s Libercem a Mladou Boleslaví inkasovali třináctkrát, z gólu se neradovali ani jednou.

„Přivedli jsme několik nových hráčů, udělali jsme změnu. V mužstvu je větší konkurence, a kluci to cítí,“ odmítá smetanu Čelanský.

„Věděli jsme, že se něco musí změnit. Zaměřili jsme se na nový systém založení útoku, museli jsme předělat některé návyky hráčů. A hlavně, zapracovat na jejich psychice. To se snad povedlo, kluci si už daleko více věří. Příkladně také pracují o tréninku,“ pokračuje mladý trenér.

Progresivita ve hře byla znatelná i o víkendu v dvojduelu proti pražských „S“. Horácká Slavia odehrála rovnocennou partii s vedoucí Spartou, svou jmenovkyni Slavii dokonce porazila. Nehrozí však neopodstatněné uspokojení?

„Tak toho se opravdu nebojím, že bychom měli proti méně zvučným týmům menší motivaci. Jdeme zápas od zápasu, kluci si uvědomili, že můžou, ne porážet, ale porazit kohokoliv.