V 21 zápasech dosud nasbíral 18 bodů za 7 gólů a 11 asistencí. V minulém vzájemném souboji s Rebely přispěl k nečekaně vysoké výhře v havlíčkobrodské Kotlině gólem a třemi asistencemi.

„Určitě bych to rád zopakoval, budu se snažit. Ale minulá výhra 7:0 nic neznamená, měli jsme štěstí, padalo nám to tam,“ vrací se k říjnovému duelu.

Ještě to není ono

Na takové zápasy se dobře vzpomíná, ale teď se zase bude začínat od nuly. „Na Brod se připravujeme od úterního dopoledního tréninku. Speciální přípravu jsme neabsolvovali, ale bude to zápas se zvláštním nábojem,“ říká před derby. Horácka Slavia zastavila v domácím duelu s Berounem šňůru debaklů, pak vyšla střelecky naprázdno ve Vrchlabí a vydřela dva body za výhru v prodloužení proti Kadani. „Máme výkyvy, ale není to nejhorší,“ okomentoval nejproduktivnější hráč Třebíče letošní sezonu.

I když vede týmovou tabulku kanadského bodování, úplně spokojený není. „Ze začátku jsem se trápil, ještě to není úplně ono,“ míní forvard s číslem 22.

Trošku štěstíčka

A co bude platit na Rebely?

„Musíme je dobře napadat, aby se moc nerozjížděli. A taky proměnit nějakou tu přesilovku. Když zachytá gólman a budeme mít trošku toho štěstíčka…,“ nechává otevřený konec. Místo teček si můžete dosadit výhru Třebíče, jiný plán mít ani nemůže.

„Tipuji, že bude padat hodně gólů,“ odhaduje. Po chvilce přemýšlení přidává i tip na výsledek – 6:3. Takový výsledek by třebíčští fanoušci určitě brali. Otázku, jestli se chystá na hattrick, bere s nadhledem. „Asi ho tam pošlu,“ usmívá se.