M. BUDĚJOVICE - NEDVĚDICE

3:4

Hosté vyrukovali na domácí celek s agresivní hrou založenou na velmi dobrém forčekingu. Přesto se Žihadla ujala vedení, když v přesilové hře skóroval od modré čáry Šefčík. Jenže hosté se rychle oklepali a připravili domácím ledovou sprchu. Dvěma vydařenými rychlými akcemi otočili vývoj střetnutí na 1:2.

Hosté hráli pouze na dvě lajny, což bylo nejmarkantnější ve druhé třetině. Domácí začali soupeře přehrávat, Nedvědice se bránila ze všech sil. Jenže favorit se nedokázal v útočné třetině prosadit a navíc po zbytečných vyloučeních došlo k rozmělnění budějovického náporu. Ve druhé třetině tedy diváci gól neviděli.

V závěrečném dějství patřil začátek domácím a po brankách Šefčíka a Ščepky konečně otočili skóre na 3:2 a vypadalo to, že už utkání dotáhnou do vítězného konce. Jenže v 56. minutě hosté v přesilovce vyrovnali a euforii dokázali přetavit o dvě minuty později ve čtvrtý gól. I přes drtivý závěrečný nápor umocněný power play už na něj Žihadla odpovědět nedokázala.

„Snahu klukům nemůžeme upřít, ale nedalo se samozřejmě předpokládat, že soutěž vyhrajeme bez porážky. To by byla utopie. Tentokrát nám nevycházely kombinace a soupeř, ač přijel jen v deseti lidech, tak byl na nás evidentně dobře připravený. Hráli jednoduše, nastřelovali puky a bránili až od modré čáry,“ vysvětluje příčiny porážky jeden z trenérů Oldřich Válek.

„Bohužel, když jsme se zvedli, tak nás dorazili slepenými góly. Byl to ale dobrý, tvrdý a rychlý hokej,“ dodává Válek. Moravské Budějovice i přes porážku zůstávají v čele, dnes se ale představí v Prostějově v dalším těžkém zápase proti Plumlovu.

 

Branky Moravských Budějovic: Šefčík 2, Ščepka. Třetiny: 1:2, 0:0, 2:2. Moravské Budějovice: Železný – Ondráček, Boudný, Šefčík, S. Dusík, Forman, Prkna - Jaskula, Kohout, Barvíř – Cihláč, Oliva, Ščepka - Jelínek, Lagmann, Cakl.