Třebíčští sice v duelu s ostravskou Sarezou ve druhé třetině vedli, jenže radost jim vydržela pouhé tři minuty. Pak hosté srovnali a na začátku posledního dějství zasadili soupeři rozhodující úder.

Hráči Třebíče na úvodní gól Stránského zareagovali až ve 26. minutě přesilovkovou trefou Dolníčka. Jeho střela zapadla do horního růžku Štěpánkovy branky.

„Přesilovku jsme chtěli hrát jednoduše. S Markem Trončinským jsme si vyměnili puk, a spadlo to tam,“ popsal vyrovnávací trefu David Dolníček, který se do sestavy vrátil po jednozápasové pauze, zaviněné virózou.
Ještě nadějněji to vypadalo ve 35. minutě po Dibelkově dorážce. Jenže vedení vydrželo domácím jenom chvíli. „Bylo hodně důležité, že se nám povedlo srovnat.

Navíc v době, kdy měli domácí tlak,“ oddechl si po zápase trenér Ostravy Jan Vavrečka.
O prodloužení třebíčské krize rozhodla Sareza na začátku třetí třetiny. Vítězný gól vstřelila už v čase 40.47. „To byl zlomový moment, protože když takhle rychle inkasujete, je to jako když vám někdo přihodí do ruksaku dvacetikilový kámen,“ zamyslel se trenér Horácké Slavie Josef Horešovský. „Ale nezbývá nám nic jiného než hodit další porážku za hlavu a zápas od zápasu se soustředit na zisk bodů. Nesmíme strkat hlavu mezi kolena, ale připravit se na další utkání,“ prohlásil zkušený kouč.