Prvoligoví hokejisté Horácké Slavie dnes večer přivítají na domácím ledě vedoucí tým skupiny Západ

„Tehdy jsme podcenili začátek. Dá se říct, že v první třetině padla do naší brány každá střela, kterou Chomutov vystřelil. Prohráli jsme ji o čtyři góly. A další čtyři jsme dostali pro změnu v poslední třetině. Byli jsme prostě pořád o krok pozadu,“ vysvětluje třebíčský brankář Michal Nedvídek.

Nepovedený večer odstartoval trápení

Kolaps v Chomutově odstartoval smolné období čtyř po sobě jdoucích porážek. Nepříjemnou šňůru prolomila Horácká Slavia až v minulém utkání s Mostem, kde se dvěma góly zaskvěl Lubor Dibelka. „Měli jsme krizi, ale naštěstí už jsme se chytili,“ oddechl si nejproduktivnější třebíčský hokejista.

Minulá konfrontace s Chomutovem byla pro Třebíčské těžkou zkouškou – může jim však paradoxně pomoct. „Poučili jsme se. Budeme se snažit hrát dobře odzadu, musíme se vyvarovat chyb a proměnit gólové příležitosti,“ naznačil recept na úspěch obránce Tomáš Kaláb.

Jenže Severočeši jsou ve výborné formě a vedou skupinu Západ s tříbodovým náskokome před Mladou Boleslaví. Z šestadvaceti zápasů prohráli jen dva, navíc mají za sebou úctyhodnou sérii patnácti výher v řadě. „Přehnaně nervózní z toho rozhodně nejsme. Když budeme hrát všichni naplno, mělo by to vyjít,“ prohlásil Nedvídek.

Domácí věří ve tříbodový zisk

Ve vítězství nad jasným favoritem doufají i jeho spoluhráči. „Nedokážu říct, jak utkání dopadne. Ale tipnu si, že vyhrajeme 3:2. Nikdy bych totiž před zápasem nechtěl mluvit o prohře. Když jsem tipoval minule, jak dopadne zápas s Mostem, tip mi vyšel, tak uvidíme,“ konstatoval Dibelka. „Určitě bude k vidění výborný,“ doplnil Kaláb.