„Za tři body jsme samozřejmě moc rádi. Každé vítězství je pro mužstvo dobré,“ pochvaloval si výsledek 2:1 kouč Horácké Slavie Josef Horešovský.

Do branky poslali třebíčští trenéři Pavla Míču a ten se jim odvděčil spolehlivým výkonem. „Michala Nedvídka skolila viróza, ještě v sobotu ráno měl teploty a do zápasu tak zasáhnout nemohl,“ vysvětloval sportovní šéf třebíčského klubu Kamil Pokorný.

V první třetině se skóre němenilo, ale hned po přestávce zamířil přesně Oliverius a o dvě minuty později zasadil Hanákům druhou ránu Dolníček. „V té době jsme soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili,“ prohlásil Horešovský.

V posledním dějství se dočkali také domácí. Po čtyřech minutách hry vrátil svůj tým do zápasu Vomela. Víc gólů už ale Míča za svoje záda nepustil. „V závěru nám trochu pomohlo i štěstí, zvlášť při přesilovkách soupeře,“ oddechl si trenér.

PROSTĚJOV – TŘEBÍČ

1:2

Branky a nahrávky: 44. Vomela (Kotásek, Piecha) - 22. Oliverius (Kolafa, Sláma B.), 24. Dolníček (Dibelka, Hrbáček). Rozhodčí: Skoupý - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 9:7, navíc Krätzer (Třebíč) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 515. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:0. Prostějov: Lindström - Procházka, Višňák, Kumstát, Vomela, Bartoň, Chovan, Dvořák, Hanslíček - Opatovský, Piecha, Kotásek – Šebek, Prokop, Bartošek – Mikšovský, Piluša, Korčák – Skácel, Šúrek, Vymazal. Třebíč: Míča - Hrbáček, L. Sláma, Bulička, Kolafa, B. Sláma, Kaláb - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Krätzer - Čech, Zahradník, J. Burian - V. Burian, Bula, Nahodil.