Zlíně prohráli o čtyři branky. Vyrovnanější utkání sehráli v sobotu doma s Olomoucí, ve kterém ale také nedokázali bodovat. Junioři tedy vybojovali čtyři body, dorostenci žádný.

 

Extraliga juniorů

TŘEBÍČ – HAVÍŘOV

4:3

Domácí do zápasu vlétli bleskově, když se ve 2. minutě radoval z gólu Nahodil. Domácímu týmu však vedení nevydrželo ani minutu a půl, když ve 3. minutě skóroval havířovský Wrobel. Nahodil přidal další gól v 16. minutě. V úvodní části zápasu měli domácí převahu. Než si po první přestávce našli diváci svá místa, opět se měnil stav díky střele skvělého Nahodila. Tři minuty před polovinou utkání dokázali Havířovští snížit zásluhou Klimši. Jenže domácí udeřili v přesilovce, v 35. minutě ji využil Vilém Burian. Do konce druhé třetiny se trefil ještě havířovský Kopela a snížil tak na 4:3. V poslední části utkání se hosté snažili s herním vývojem ještě něco udělat, ale marně. „Havířovští hráli velice dobře. Rychle bruslili a měli zdravě agresivní herní projev. Mužstvo se díky výbornému Nahodilovi semklo a dokázalo nad Pantery zvítězit,“ shrnul trenér třebíčských juniorů Kamil Pokorný.

Branky a nahrávky Třebíče: 2. Nahodil (V. Burian, Klíma) 16. Nahodil (Vlašín, V. Burian) 23. Nahodil, 36. V. Burian (Nahodil). Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Drobílek. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:1. Diváci: 85. Třetiny: 2:1, 2:2, 0:0. Třebíč: Ondrůj - Vlašín, Rajský, Popela, Jaroš, Dvořák, Kadela, Němec, Dostál, Dočekal, Nahodil, Kundela, V.Burian, Fila, Klíma, Burián.

 

OPAVA – TŘEBÍČ

3:2 P

Úvod patřil domácím. Slezané měli několik přesilovek, ale žádnou nevyužili. Skóre se poprvé měnilo až ve 27. minutě zásluhou opavského Mlýnka. V následujících minutách Třebíč otevřela hru a byla daleko důraznější a průbojnější. Další branka přišla až v 50. minutě. To se totiž Třebíč ujala vedení a pomohla ji k tomu střela Kejdy. Vedení hostům dlouho nevydrželo, o dvě minuty později dotlačil domácí Blaga puk do brány. Během normální hrací doby se už nic podstatného nestalo. Následovalo prodloužení, ve kterém skóroval Mlýnek a domácí se mohli radovat ze zaslouženého vítězství. „Hráči se už viděli před vánočním stromkem a nedokázali se na utkání soustředit tak, jak bylo potřeba. Díky skvělému výkonu gólmana Ondrůje, který nás podržel, jsme uhráli alespoň bod,“ řekl Pokorný.

Branky a nahrávky: 42. Burian (Klíma) 50. Kejda (Fila). Rozhodčí: Klimecký - P. Dučák, Chytil. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Diváci: 40. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2 - 1:0. Třebíč: Ondrůj - Vlašín, Rajský, Popela, Jaroš, Dvořák, Kadela - Němec, Dostál, Dočekal, Kesner, Krutiš, Jánský, Kundela, V.Burian, Fila, Klíma, Kejda, Burián.

 

Extraliga dorostu

ZLÍN – TŘEBÍČ

5:1

Třebíčským utekl hned úvod zápasu, museli si často pomáhat fauly. V prvních pěti minutách měli hosté čtyři vyloučené hráče a za nedisciplinovanost pykali třemi góly ve své síti. „Neřekl bych, že by nás Zlín něčím zaskočil. Čekali jsme, že to pro nás bude tvrdý oříšek a naše očekávání se bohužel vyplnila do puntíku,“ zhodnotil kvality soupeře třebíčský trenér dorostenců Jiří Čelanský. „V dalším vývoji utkání jsme se snažili soupeřův náskok dohnat, což s sebou přineslo další zbytečné fauly. Třetí třetinu jsme už jen dohrávali bez myšlenek na bodový zisk,“ shrnul Čelanský.

 

TŘEBÍČ – OLOMOUC

2:3

Slávisté v sobotu hostili Hanáky. Na herním projevu bylo oboustranně vidět, že se potkaly dva týmy ze spodku tabulky. Hodně se objevovaly chyby. Někteří hráči měli problémy i se samotným zpracováním kotouče. Hanáci vlétli do zápasu aktivněji a v 5. minutě se z gólu radoval Králík. Další branka přišla o několik minut později, když se ve 12. minutě opět trefili hosté zásluhou Axmana. Třebíčští po necelé minutě snížili díky střele Vondráčka. Do konce úvodní části utkání už se stav zápasu neměnil. Než se diváci stačili usadit na svá místa, skóroval opět třebíčský Vondráček a Třebíčští vyrovnali. Olomouc se znovu ujala vedení ve 32. minutě po krásné střele Krokesky. Tato branka byla v utkání rozhodující, protože během poslední dvacetiminutovky nepadl už žádný gól. „Chybí mi tu týmová soudržnost, bez které to prostě nejde. Ve druhé třetině jsme Olomouc přehráli. Nejde ale hrát dvacet minut soustředěně a zbytek utkání si nechat proplout mezi prsty,“ zhodnotil výkon svých svěřenců Čelanský.

Branky a nahrávky: 13. Vondráček (Bartejs), 21. Vondráček. Třetiny: 1:2, 1:1, 0:0. Třebíč: Ilašenko (Dusík) - Belatka, Kolda, Záhradný, Koukal, Kotrba, Latner, Hlaveš, Honza, Pavlík, Fryauf, Vysloužil, Matějka, Beránek, Němec, Vondráček, Vlček, Stahorský.