I přes porážku s Českými Budějovicemi drží extraligoví mladíci třetí místo

V zápase s Českými Budějovicemi hráči Horácké Slavie brzy prohrávali, ale pak se oklepali a skóre otočili na 2:1. „Bohužel tempo jsme ve druhé třetině neudrželi. Soupeř dobře bruslil a dostal nás pod tlak,“ uvedl pro klubové webové stránky třebíčský trenér Kamil Pokorný.

Domácí s Jihočechy hráli vyrovnanou partii až do 50. minuty, hosté ale čtyřmi góly v poslední desetiminutovce zápas rozhodli.

Proti Plzni chtěli třebíčští mladíci odčinit nejen páteční porážku, ale i debakl z prvního vzájemného duelu.

„Věděli jsme, že když s nimi budeme bruslit a budeme na ledě poctivě bojovat od začátku do konce každé střídání, tak se ke slušnému výsledku dostaneme,“ vyzdvihoval bojovnost třebíčský asistent Štěpán Oberreiter.

Po bezgólové první třetině jako první udeřili hosté, v 26. minutě ale srovnal Klíma. Vítězný gól pak v polovině třetí třetiny vstřelil Popela, pojistku přidal v přesilovce Dostál.

„Je to vítězství morálky a celého kolektivu, který zaslouží pochvalu. Hráli jsme na čtyři útoky, a v závěru jsme tak měli dost sil,“ liboval si Oberreiter. Tentokrát byli nespokojení hosté. „Rozhodčí stranil domácím a dotlačil je k vítězství,“ kritizoval plzeňský trenér Radim Rulík.

 

TŘEBÍČ – Č. BUDĚJOVICE 3:7

Branky Třebíče: 12. Klíma, 20. Kejda, 47. Burian V. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:5. Třebíč: Ondrůj - Vlašín, Hobza, Popela, Jaroš, Čtveráček, Dvořák, Kadela, Němec, Dostál, Vítek, Dočekal, Kesner, Jánský, Kundela, Burian V., Fila, Klíma, Burián, Kurial, Kejda.

 

TŘEBÍČ – PLZEŇ 3:1

Branky Třebíče: 26. Klíma, 50. Popela, 56. Dostál. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0. Třebíč: Ondrůj - Vlašín, Hobza, Popela, Jaroš, Čtveráček, Dvořák, Němec, Dostál, Vítek, Kesner, Jánský, Kundela, Burian V., Fila, Klíma, Kejda, Burián, Kurial.