Mladíci Horácké Slavie Třebíč doma porazili v extraligové předehrávce Znojmo

„Podle mě rozhodla druhá třetina, do níž vstoupili domácí mnohem lépe. Dohrávali souboje , bruslili a hlavně dali dva góly,“ uvedl pro internetové stránky třebíčského klubu jeden z koučů poraženého týmu Roman Kaňkovský.

Úvodní dvacetiminutovka předehrávaného utkání 25. kola skončila bez gólu, druhou pak mladíci Horácké Slavie vyhráli 2:0 a stejným poměrem se jim dařilo přehrát soupeře také v závěrečném dějství.

„Znojmo bylo velmi houževnaté a my jsme se na začátku zápasu absolutně nemohli dostat do tempa. Po první třetině ale kluci zabrali, a taky se nám určitě vyplatila hra na čtyři formace,“ pochvaloval si výsledek trenér třebíčského mužstva Štěpán Oberreiter.

Hvězdy zápasu byly hned tři. Dvakrát se do znojemské sítě trefil Jakub Klíma, dva kanadské body za gól a asistenci si připsal Vilém Burian a brankář Petr Ondrůj pochytal všech 27 střel soupeře. Podle kouče Oberreitera si ale pochvalu zaslouží úplně všichni. „Bylo vidět, že když kluci chtějí, dokážou pořádně zatáhnout,“ prohlásil.

Minimálně do zítřka, kdy se hraje další kolo, se Třebíč usadila na druhém místě extraligové tabulky juniorů.

TŘEBÍČ - ZNOJMO 4:0

Branky a nahrávky: 23. KLíma (Kesner), 39. Klíma, 52. V. Burian (Nahodil, Ondrůj), 56. Němec (V. Burian). Rozhodčí: Jaromír Vampola - Klouda, Křivský. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:0. Diváci: 150. Třetiny: 0:0, 2:0, 2:0. Třebíč: Ondrůj - Hobza, Popela, Čtveráček, R. Kadela, Vlašín, Jaroš - Burián, Dostál, Kurial - V. Burian, Nahodil, Kundela - Fila, Němec, Jánský - E. Kadela, Kesner, Klíma.