HAVL. BROD – KOMETA BRNO

3:6

Domácí drželi krok až do 56. minuty. Poté udělal hrubou chybu obránce Rebelů Jiří Jebavý a Kometa se dostala do vedení 4:3.

„Závěr beru na sebe, byla to moje individuální chyba. Chci se všem omluvit,“ smutnil po zápase Jebavý.

Hosté pak ještě zasadili do otevřené brodské obrany další dva údery. „Rozhodla jediná hrubá chyba, po níž Brno v závěru dostalo do jednogólového vedení. Škoda, že jsme nezískali bod, pro nás by byl zlatý. Pak už je jedno, jestli zápas skončí 3:4 nebo 3:6,“ zhodnotil utkání trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák.

Ve třetí třetině za stavu 2:2 Rebelové překvapili soupeře, když ve vlastním oslabení ujel Petr Jelínek a dostal domácí do jednobrankového vedení. Jenže téměř vzápětí srovnal brněnský Radim Černý na 3:3.

„To se stává. Gól na 3:2 jsme měli dát až v 59. minutě,“ vtipkoval Novák.

Atraktivnímu duelu odpovídala i divácká kulisa. „Myslím si, že to byl pro diváky výborný zápas,“ řekl brodský kouč. „Atmosféra byla oboustranně skvělá,“ přidal se obránce Rebelů Jiří Jebavý. „Je super, když přijde hodně lidí. Všechny to nabudí a hraje se úplně jinak než když je prázdný zimák,“ dodal Petr Jelínek.

Branky a nahrávky: 11. A. Jelínek (P. Jelínek), 34. Holec (Borovanský, Kreuzer), 44. P. Jelínek (Holec, Šulc) – 24. Appel (Barus), 30. Padělek (Černý), 45. Černý (Padělěk), 56. Lipina (Vostřák), 59. Vostřák (Dlouhý, Lipina), 60. Lipina (Kimt). Rozhodčí: Pešina – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 12:13, navíc Hodek (H. Brod) a Čech (Kometa) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2300. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:4. Havlíčkův Brod: Suchan – Vyhlídal, A. Jelínek, Šulc, Pavlík, Jebavý, Borůvka – Hodek, Čermák, Borovanský – Holec, P. Jelínek, Kreuzer – Endál, Malát, Varga – Třetina, Stromko, Ondráček. Kometa Brno: Kubeš – David, Čech, Mikel, Houdek, Morava, Malena, Fojtík – Dlouhý, Lipina, Vostřák – Klimt, Padělěk, Černý – Rob, Barus, Appel – Staněk, Moskal, Zábranský.