Na třebíčském ledě se jako první prosadila Dukla, která už v 9. minutě vedla o dvě branky. Domácí se však probudili paradoxně ve vlastním oslabení a nakonec dokázali i díky třem gólům v početní převaze vyhrát.

„Výsledek je dobrý už vzhledem k rivalitě mezi oběma kluby, ale je to jen příprava. Nicméně pokud se vyrovnáme s jihlavskou agresivitou a nezačneme uhýbat, jsme schopni s nimi hrát. Tentokrát se nám to i přes nepovedený úvod povedlo,“ pochvaloval si kouč Horácké Slavie Josef Horešovský.

„Zápas hodně ovlivnila naše častá vyloučení. To bych však nepřipisoval rozhodčím, šlo o naše zbytečné chyby. Třebíč každopádně byla dvě třetiny lepší,“ přiznal trenér Dukly Aleš Tomášek.

Havlíčkův Brod sehrál další utrápené utkání. „Hokej moc krásy nepobral. Bylo vidět, že oba týmy přejdou na taktickou část přípravy až později,“ konstatoval kouč Rebelů Petr Novák, který se musel obejít bez dvou hráčů. „Kreuzer má chřipku a Krpálek jde příští týden na operaci kotníku.“

TŘEBÍČ – JIHLAVA

6:3

Branky: 17. a 32. Kubica, 15. Přibyl, 46. Dibelka, 47. Dolníček, 52. Dvořák – 7. Rytnauer, 9. Nekvasil, 33. L. Krupka. Rozhodčí: Pokorný – Doležálek, Pelikán. Vyloučení: 9:16, navíc Hrbáček 10 minut – Rytnauer 10 minut. Využití: 3:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 550. Třetiny: 2:2, 1:1, 3:0. Třebíč: Luňák (31. Míča) – Hrbáček, Kaláb, B. Sláma, L. Sláma, Bulička, Dvořák, Kadela – Přibyl, Dolníček, Dibelka – V. Burian, Oliverius, Kukla – Matušík, Zahradník, Kubica – Kundela, Bula, J. Burian. Jihlava: Kousal – Štrach, Ščerban, Pukalovič, Balčík, Míka, Duben, Kanov, Klíma – L. Krupka, Bakus, Rytnauer – Hrbatý, Kubát, Slavík – Nekvasil, Hanzal, Pupák – Suk, Říha, Lojek.

HAVL. BROD – BEROUN

2:3

Branky: 11. a 48. Holec – 13. Kepl, 16. Křesťan, 51. Mrňa. Nájezdy: 2:1 (Němec, Kubeš – Filip). Rozhodčí: Homola. Vyloučení: 12:12, navíc Privoznik (Beroun) 10 minut. Využití: 2:1. Třetiny: 1:2, 0:0, 1:1. Havlíčkův Brod: Neruda (48. Suchan) – Vyhlídal, Jelínek, Procházka, Kadlec, Janata, Pavlík, Vácha – Ondráček, Kubeš, Holec – Jonáš, Čermák, Varga – Chytráček, Endál, Dušátko – Třetina, Florián, Němec – Sobotka.

Slováci neuspěli

Slovenští hokejisté Róbert Pukalovič a Miroslav Pupák na testech v prvoligové Jihlavě neuspěli.
„Rozloučili jsme se s nimi, protože nebyli lepší než hráči, které máme,“ uvedl kouč Dukly Aleš Tomášek.

Horácká Slavia má nového šéfa

Nového předsedu má od pátku Horácká Slavia Třebíč. Výkonná rada hokejového klubu zvolila jeho šéfem Daneše Burketa.
Dočasný předseda Petr Vyhnálek, jenž se ujal funkce po odchodu Petra Domina do zahraničí, se vrací na pozici místopředsedy.

Nerudovi se točila hlava

Nic vážného! Když ve 48. minutě čtvrtečního přípravného zápasu mezi hokejisty Havlíčkova Brodu a Berouna odjel brankář Rebelů Stanislav Neruda do kabin, všem zatrnulo.
„Standa by měl být v pořádku. Dvakrát se bouchnul hlavou o tyčku a byl z toho lehce otřesený. Říkal, že se mu točí hlava, proto raději vystřídal,“ prozradil brodský trenér Petr Novák.