Bitva o play off a bezproblémovou záchranu. To je hlavní motto dnešního kola první hokejové ligy.

Do konce dlouhodobé části soutěže už totiž zbývá jen jedenáct kol a ani jeden z týmů z Vysočiny zatím nemá potřebnou jistotu.

Třebíč přivítá Ostravu s nepříjemnou sérií nezdarů v zádech. Naplno dokázala bodovat naposledy 1. prosince v Mostě, teď se souží sérií šesti porážek. Nechytila se ani v sobotním derby v Jihlavě.

„Náš výkon nebyl žádný propadák. Jenže Prostějov vyhrál a náš náskok na něj se ztenčil. Proto už bychom nutně potřebovali bodovat,“ burcuje kouč Horácké Slavie Josef Horešovský.

Ostrava vstoupila do nového roku vítězstvím nad Šumperkem, dnes se však musí poprvé obejít bez svých nejproduktivnějších hokejistů Pavla Šebesty a Daniela Boháče, kteří odešli na hostování do Mladé Boleslavi.

„Pořád je to mužstvo ze špičky tabulky. Ti, co zatím nedostávali tolik příležitostí, se budou chtít určitě ukázat,“ odmítá Horešovský úvahy o výrazném oslabení soupeře.

Jihlava má zatím na Prostějov, svého pronásledovatele v honbě za postupem do vyřazovací části, luxusní osmnáctibodový náskok. Na jeho ledě však nehodlá nic podcenit.

„Pro domácí je to jedna z posledních možností, jak se ještě pokusit o play off. A pro úspěch určitě udělají maximum,“ myslí si trenér Dukly Karel Dvořák.
Někteří z jeho svěřenců navíc bojují s nemocí. Na včerejším tréninku chyběla trojice útočníků Hradecký, Lukáš Krupka, Říha.

„Trápí je teploty, asi nějaká chřipka. Snad nelehnou další a do Prostějova pojedeme v obstojném složení,“ doufá jihlavský kouč, jenž nemůže počítat ani se zraněným Fiedlerem.

Havlíčkův Brod čeká vyřešení stěžejní tajenky letošní sezony. Budou hrát Rebelové ve vyřazovací části, nebo jen ve skupině o udržení?

„Rozhodnou následující dva týdny. Postupně se utkáme s Kadaní, Vrchlabím, Berounem a Mostem, což jsou soupeři, kteří jsou na tom podobně jako my. Proto půjde o klíčové zápasy,“ zdůrazňuje brodský forvard Vladislav Kubeš.

Trenér Rebelů Petr Novák však krotí před dnešním soubojem s Kadaní přehnané očekávání. „Pro nás mají všechna utkání stejný význam, pokaždé chceme bodovat. A věřím, že vysněný cíl, tedy postup do play off, se nám povede splnit,“ tvrdí.