První třetina rozhodujícího duelu plynula bez větších příležitostí, důležitost zápasu zvýšila snahu obou týmů neudělat chybu. Se střelou Costy si poradil Mičán a na druhé straně nedokázal Malý dostatečně zvednout puk nad ležícího Cichoně.

Severočeši udeřili hned v nástupu do druhé třetiny. Pavlák nabil na modré čáře Krutilovi a jeho střelu zastavila až síť – 0:1. Opařené hosty mohl vzápětí potrestat i Jebavý, ale netrefil odkrytou branku. Skvěle betonem zachránil Mičán. Jenže štěstí ho opustilo ve 27. minutě, když brejk nádherně vyřešil stylem á la Forsberg finský útočník Korkiakoski – 2:0.

„Měli jsme špatných deset minut ve druhé třetině. Dostali jsme smolný gól a pak jsme zbytečně začali otevírat hru. Soupeř nám chodil do brejků a z jednoho samostatného nájezdu zvýšil na 2:0,“ smutně konstatoval třebíčský kouč Kamil Pokorný.

Horácká Slavia se dostala z útlumu až v závěrečné třetině. Snížení měl na holi Dočekal, ale místo toho platilo otřepané nedáš – dostaneš. Svoboda zkusil na Mičána bekhendovou kličku a provedení bylo mistrovské – 3:0.

Posledním semifinalistou krajské ligy se stali hokejisté Světlé nad Sázavou (v modrém).
Čtvrtfinále krajské ligy: Posledním postupujícím je Světlá. Katem Telče Dolinský

V závěru trenér Pokorný na nic nečekal a sáhl po hře bez brankáře. Na první pokus byla Třebíč úspěšná, když se se štěstím trefil mezi betony Štebih. Jenže další snaha už vyzněla bohužel naplano, o postupu do semifinále rozhodl ze středního pásma přesnou střelou další Fin Sihvonen – 4:1.

Pro Třebíč tak sezona skončila. „Ve třetí třetině jsme chtěli skóre posunout naším směrem, ale i když jsme tlačili, tak soupeř nám zase ulítl a zvýšil na 3:0. Zápas jsme nevzdali, snížili, ale potom soupeř zlomil utkání na svou stranu. Loni jsme si užili semifinále, letos to nevyšlo a užije si ho soupeř,“ dodal na klubovém webu Pokorný.

Litoměřice - Třebíč 4:1
Třetiny:
0:0, 2:0, 2:1.
Branky a nahrávky: 22. Krutil (Pavlák, M. Vitouch), 27. Korkiakoski (Jebavý, Ton), 46. P. Svoboda (Kuťák), 59. Sihvonen (Benda, Korkiakoski) – 57. Štebih (Dočekal, Vodný).
Rozhodčí: Horák, Kubičík – Jindra, Malý.
Vyloučení: 4:3, bez využití.
Diváci: 1661.
Konečný stav série: 3:2 na zápasy.
Litoměřice: Cichoň – Jebavý, Tůma, Pavlák, Krutil, Husák, Černohorský, Benda – Ton, Kuťák, P. Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Žmola, M. Vitouch, Costa – Tomek, Hrabík, Cikhart.
Třebíč: Mičán – Bořuta, Baláž, Štebih, Vodička, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – Maty. Svoboda, Malý, Ondráček – Matěj Svoboda, Kučera, Michalčuk – Frömel.