„Lukáš Havel se vrátil, dal gól, to je dobře, ale hokej je týmová hra a my jsme to dneska týmově nezvládli," byl po utkání zklamaný třebíčský asistent Radek Novák. Přes návrat Havla zůstává třebíčská marodka stále velká. „Na marodce nám stále zůstává sedm hráčů, a liga teď jede ve velkém tempu. My se musíme co nejrychleji připravit na další zápas," připomíná Novák zápas s Kladnem, s nímž se Bílé hvězdy střetnou již dnes.

Proti Šumperku se Třebíči od začátku nedařilo, hosté byli lepším týmem a zaslouženě se v 16. minutě dostali do vedení, když Aleš Staněk v přesilové hře prostřelil Faltera. Vstup do druhé dvacetiminutovky se Třebíči vůbec nepovedl a již po osmnácti vteřinách zvýšil vedení Draků Aleš Holík. Na jeho branku bleskově odpověděl navrátilec do sestavy Lukáš Havel. Vyrovnání měl na holi Pekr, ale jeho pokus o kousek minul branku Šumperka, který v polovině utkání opět odskočil na rozdíl dvou branek.

Gól v oslabení

David Dolníček v závěru druhého dějství vrátil Třebíč do zápasu, začátky třetin však Horácké Slavii proti Šumperku nešly. V úvodu třetí třetiny navíc Horácká Slavia hrála v početní výhodě a branka se tedy očekávala spíše na druhé straně hřiště. Holík s Karlem Pláškem však v oslabení vyšachovali domácí obranu a druhý jmenovaný vstřelil čtvrtou branku hostí.

„Šumperk dal letos několik gólů v oslabení. My jsme to věděli, že mají šikovné hráče, a tady to sehráli výborně, takže bych to nepřičítal nekoncentrovanosti," vracel se Novák k vítězné brance zápasu.

Naději na bodový zisk vykřesal pro Bílé hvězdy Václav Jaroš, který tečoval střelu Šaura.

Místo vyrovnání však přišel další gól Šumperka, který pečetil tři body pro hosty. „Dostali jsme doma pět branek, navíc jsme prohráli třetí zápas doma. Dostáváme laciné góly a to nás sráží. Celý zápas jsme dotahovali a prostě to není ono," hledal příčiny prohry autor třetí branky Jaroš.

Horácká Slavia si tak ztratila body před dnešním duelem s Kladnem, v němž se oba týmy utkají o třetí místo v prvoligové tabulce.

LUKÁŠ ZELENÝ