Zcela zaplněný třebíčský stadion se dočkal startu hvězdného dua Kladenských Jágr, Plekanec, ale i statečného boje domácích borců.

Ti se soupeře nezalekli a srdnatým výkonem se Rytířům minimálně vyrovnali. V produktivitě je navíc zpočátku i předčili, a brzy po zahájení druhé části vedli už 2:0.

Po polovině hrací doby se však začalo zdát, že se favorit přece jenom probouzí. Začal úřadovat první útok hostí ve složení Jágr, Plekanec, Melka, který zařídil vyrovnání. A když minutu a půl před koncem třetiny skóroval Machač (2:3), zdálo se být s Horáky amen.

Jenže trenér Třebíče Martin Sobotka před utkáním sliboval, že se s hráči pokusí fanouškům omluvit za nevydařenou sezonu a Kladno potrápit. A sobotní večer potvrdil, že to nebyla slova do větru.

V poslední třetině domácí rozehráli skvělý part, jehož výsledkem byly tři branky v hostující síti, které znamenaly druhý obrat skóre v zápase a definitivní potvrzení vítězství nadšeně bojujících třebíčských hráčů.

TŘEBÍČ - KLADNO 5:3

Branky a nahrávky: 3. Novák, 25. Král (Nedbal), 42. Nedbal (Forman), 48. Ferda (Brož, Vodný), 52. Psota (Havlát, Szathmáry) – 31. Plekanec (Jágr, Melka), 37. Melka (Plekanec), 39. Machač (Zikmund). Rozhodčí: Souček, Grech – Kotlík, Šimán. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 5 000. Třetiny: 1:0, 1:3, 3:0.

Třebíč: Jekel - Szathmáry, Brož, Nedbal, Bilčík, Furch, V. Čejka, Hort – Havlát, Psota, Vodný – Paták, Král, Malec – Kratochvíl, Novák, Forman – Ferda, Mlynář, J. Čejka.