Ve druhém kole baráže o extraligu se hokejisté Dukly dočkali prvního vítězství. V duelu proti úřadujícímu mistru z Litvínova hráli po šedesáti minutách 1:1, v samostatných nájezdech pak přišly velké okamžiky Filipa Semana.

JIHLAVA LITVÍNOV 2:1 sn

Na rozdíl od úvodního zápasu v Karlových Varech vyšel tentokrát Dukle vstup do utkání dokonale. Už ve 2. minutě uvolnil Jícha na modré čáře Diviše a ten krásnou přízemní střelou otevřel skóre. Potom převzal taktovku hry Litvínov: V 6. minutě Škarek zlikvidoval velkou šanci Martynka a v 9. si poradil se střelou Lukeše i dorážkou Dudy. Na druhé straně pak přestřelil z bekhendu Jícha. Škarek si pak poradil i s další nebezpečnou akcí Martynka, když dokázal zpacifikovat vyražený puk, který se snášel z výšky do branky. Dalším pozitivem byl fakt, že Jihlavští přestáli bez úhony tři přesilovky soupeře.

S disciplínou si Dukla zahrávala i nadále, a tak po 18 sekundách druhé třetiny putoval za katr Jergl. Severočeši však početní výhody nehráli dobře, tentokrát zahrozil pouze Duda. Naštěstí Škarek byl opět na místě. Litvínov však byl od té chvíle aktivnější, tlačil se do pásma soupeře, ale dobře bránící vítěz první ligy favorita dlouho do nebezpečného zakončení nepouštěl. Verva se i přesto radovala z vyrovnání. Syn olympijského vítěze z Nagana Kristian Reichel našel přesnou přihrávkou Gulu, litvínovský bek krátce po přejetí modré čáry napřáhl a trefil se přímo nad Škarkovo rameno 1:1.

Ve třetí periodě byla hra vyrovnaná, dominovala snaha neudělat zbytečnou chybu. Z první desetiminutovky za zmínku stojí střela Hanzla, na druhé straně byli nebezpeční Kaláb a Melenovský. Utkání pak v poklidu směrovalo do prodloužení, vzruch přinesla pouze střela aktivního Hanzla. Hned po buly však v 59. minutě mířil vedle.

V prodloužení byla k rozhodnutí blízko Verva, v 62. minutě nahazoval puk na branku Gula a šikovná tyč Dudy se otřela o spojnici. Pak už se oba týmy soustředily na nájezdy, které rozhodly o bonusovém bodu. V nich byla vzhledem k bilanci v extraligové základní části jasným favoritem Verva, ale Dukla překvapila. Petráska zaskočil dvěma exkluzivními střelami Filip Seman, za Litvínov uspěl pouze ve druhé sérii střelou do šibenice Lukeš.

„Snažil jsem se oba nájezdy obměnit, abych brankáře překvapil. Jsem rád, že to vyšlo, protože nejsem penaltovým specialistou," uvedl šťastný střelec, který se jednou trefil nad lapačku a podruhé nad vyrážečku a dodal: „Je to můj první vítězný nájezd, a proti Litvínovu to těší o to víc."

K samotnému utkání pak poznamenal: „Podržel nás gólman, Kubovi musíme děkovat. Litvínov je hodně kvalitní soupeř."

Branky a nahrávky: 2. Diviš (Kolář), rozh. nájezd F. Seman 33. Gula (Reichel, Havlíček). Rozhodčí: Čech, Mrkva Bláha, Frodl. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 4 136. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 0:0.

Jihlava: Škarek Kaláb, Dobrovolný, Štebih, Šafář, Bilčík, Grebeňuk, V. Zadražil Důras, Skořepa, Jergl Beránek, F. Seman, Harkabus Kolář, Jícha, Diviš Mrňa, Melenovský, Anděl. Litvínov: Petrásek Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, T. Pavelka, Gula, Frolo Duda, R. Hanzl, Lukeš Martynek, Piroš, Trávníček Reichel, Havlíček, M. Hořava Jurčík, Válek, Gerhát R. Pšurný.

Baráž 2. kolo: Slavia Praha Karlovy Vary 4:2 (1:1, 1:0, 2:1). Branky a nahrávky: 4. Tuominen (Jiránek), 29. Šafránek (D. Hruška, Mikulík), 52. Knot (Tuominen, D. Hruška), 60. Pavlin (Bahenský) 18. Haščák (J. Svoboda, Sičák), 54. Haščák (Skuhravý, Sičák). Rozhodčí: Šír, T. Horák Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 3 483.