Povedlo se jim tak napodobit výsledek z prvního kola, kdy stejným rozdílem přetlačili Kadaň. „Viděli jsme pěkné utkání, na začátek sezony to byl velice slušný hokej," pochvaloval si na tiskové konferenci třebíčský trenér Kamil Pokorný.

Dukla na rozdíl od prvního duelu s Hradcem Králové příliš nezachytila začátek. Hosté byli u puku vždy o krok dříve a výsledkem byla také první branka, kterou v přesilové hře zaznamenal David Dolníček.

„Říkali jsme si, že to nebude jednoduché jako proti Hradci a že musíme začít od nuly. Chtěli jsme vstřelit první branku, ale to se nám nepovedlo. Mysleli jsme si, že to půjde samo, a asi jsme to trochu podcenili. Pak už jsme to těžko doháněli," sypal si popel na hlavu jihlavský útočník Adam Zeman.

Ve druhé části se však domácí přece jenom dokázali oklepat a začali mít herně navrch. „Diktovali tempo hry, až do našeho vyrovnávacího gólu," připomněl asistent trenéra Vlka, Patrik Augusta, Zemanovo vyrovnání. „Potom jsme ale udělali hloupý faul, který soupeř opět potrestal," zlobil se na nedisciplinovanost svých hráčů. Po dvou třetinách tak vedla Horácká Slavia 2:1.

Další průběh utkání už příliš hokejové krásy nenabídl. Třebíč vystavěla na modré čáře obranou hráz, přes kterou se Jihlava jenom těžko dostávala. A když už se jí to povedlo, vše vychytal výborný brankář Čiliak.

„Byl to velký boj. My už jsme začali hrát trošku defenzivněji. Ale já si hlavně cením bojovnosti kluků, kdy ubránili dvě těžká oslabení. V závěru už byla Jihlava trochu nervózní," konstatoval Pokorný.

Oba trenéři se po utkání shodli, že právě přesilové hry byly rozhodujícím faktorem celého souboje. Horácká Slavia ze svých pěti příležitostí využila hned dvě, naopak domácí z osmi nevyužili ani jedinou.

„Jednoznačně rozhodly o osudu utkání. My jsme je bohužel nehráli dobře," mrzelo Augustu. „Přesilovky trénujeme, ale musíme se na ně zaměřit ještě víc, protože jak bylo vidět, budou rozhodovat zápasy," doplnil svého trenéra útočník Michal Jeslínek.

Třebíč tak navázala na úspěchy v derby z loňské sezony. V té dokázala porazit Duklu hned třikrát, a když se k tomu připočítají dvě vítězství z přípravy, už šest soubojů v řadě nepocítila hořkost porážky. „Pro nás to je soupeř jako každý jiný. Možná nám trochu nesedí jejich styl, který je opravdu hodně bojovný. To nás ale neomlouvá, taková utkání musíme vyhrát," konstatoval zklamaný Jeslínek.