LITOMĚŘICE - JIHLAVA 2:4

Favorizovaná Dukla začala smolně Richard Diviš byl vyloučen za hákování, kališníci využili přesilovku a ujali se vedení 1:0. Po dalších sedmi minutách naopak jihlavští zužitkovali početní převahu domácí brankář sice střelu Petra Šidíka vyrazil, ale Josef Skořepa puk doklepl do sítě. I třetí vyloučení opět na straně Dukly znamenalo gól a Litoměřice tak odcházeli do šaten ve vedení. Kanonáda jihlavských pokračovala i ve druhé třetině, když Jiří Říha využil početní převahu hokejistů Dukly na ledě a jeho střelu z mezikruží zastavila až síť.

Dvě a půl minuty poté se Filip Seman po defenzivní chybě kališníků trefil se do horního rohu branky a Dukla se včera poprvé dostala do vedení. Ještě než skončil druhá třetina, Michal Důras po asistenci Aleše Jergla předvedl útočnou akci a domácí gólman Pavelka byl počtvrté překonán. Třetí třetina nabídla atraktivní hokej, jistého Svobodu ale domácí překonat nemohli a nepodařilo se jim to ani v posledních dvou minutách, které odehrály bez brankáře. Jihlavská Dukla si tak z Litoměřic odváží tři body, vyhrály ale také všechny tři týmy z čela tabulky a pořadí se tak nemění.

Branky a nahrávky: 3. J. Veselý (Čáp), 16. Pletka (Rubeš) - 10. Skořepa (Šidlík), 29. Říha (Jergl, Důras), 32. F. Seman, 38. Důras (Jergl). Rozhodčí: Würthele - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: 1 070. Třetiny: 2:1, 0:3, 0:0. Jihlava: M. Svoboda - Říha, Bilčík, Šidlík, Szathmáry, Dobrovolný, Dundáček, Půža - Jícha, Skořepa, Čachotský - Důras, F. Seman, Jergl - Stoklasa, Diviš, Březina  - Danišovský, Kondratěv, Čermák.

SLAVIA PRAHA - TŘEBÍČ 3:2p

Třebaže první letošní utkání pražské a třebíčské Slavie skončilo vítězstvím celku z Vysočiny, větší šance bookmakeři přisuzovali týmu z Edenu. Dvě a půl minut od zahájení ale chybovala domácí obrana, což potrestal Petr Mrázek trefou horní tyčky, od které se kotouč odrazil do klece. A co víc, Třebíčtí na ledě dominovali, Radimu Zohornovi chybělo k dorážce druhého gólu jen málo, když zákrok obránce sešívaných byl na hranici pravidel.

V druhé třetině se pak v přesilovce zásluhou Adama Rašky přeci jen dostala Třebíč do dvoubrankového vedení. Pak ale přišly dva slepené góly domácího Petra Beránka a bylo vyrovnáno. Ve třetí třetině se hosté snažily, nicméně problémy se zakončením je provázeli i v tomto zápase a rozhodovalo se až v prodloužení, v něm sešívaní využili díky havlíčkobrodskému Endálovi přesilovku a Horácká Slavia získala alespoň bod z ledu kvalitního soupeře.

Branky a nahrávky: 34. P. Beránek (J. Novák), 37. P. Beránek (Endál, Dušek), 63. Endál (P. Beránek, Pohl) - 3. Mrázek (Raška, Čiliak), 33. Raška (Mrázek). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. Diváci: 672. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 - 1:0. Třebíč: Čiliak - J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Koch, Čejka, Lojek - Jan Wasserbauer, Psota, Kristl - R. Erat, Milfait, R. Zohorna - Kusko, Raška, Mrázek - Přibyl, Juráň, Paták.

MARTIN SINGR