V pondělním 50. kole soutěže doma porazili Kadaň, naopak čtvrtý Havlíčkův Brod prohrál na ledě dvanáctého Ústí nad Labem, čímž se definitivně připravil o možnost atakovat vyšší příčku.

Roli jasného favorita bez problémů v pondělí zvládla Horácká Slavia Třebíč, která si zastřílela na ledě posledního Mostu. Hostující brankář Novotný si tam připsal dokonce dvě gólové asistence.

ÚSTÍ N. L. – H. BROD 3:2

Skóre otevřel domácí Pořický, který v přesilovce tečoval Skleničkovu střelu za záda Klimeše. Zvýšit vedení mohl na konci první třetiny Roubík, ale z bezprostřední blízkosti minul okrytou branku.

Druhá třetina dlouho žádnou vyloženou šanci nepřinesla, Rebelům se ovšem podařilo vyrovnat. V přesilové hře se k odraženému puku dostal Gangel a propálil vše, co mu stálo v cestě. V závěru prostřední části ale měli hosté smůlu. Nejprve sice ustáli oslabení, pak ovšem inkasovali po střele Vávry.

Na vyrovnání se po přestávce nečekalo dlouho. Po necelé minutě našel Endál Gengela, který svým druhým gólem opět zařídil nerozhodný stav. Pět minut před koncem se ale k odraženému kotouči dostal Roubík a zařídil Ústí výhru.

V závěrečném náporu bez brankáře mohl ještě vyrovnat Endál, ale skóre se už nezměnilo.

Branky a nahrávky: 10. Pořický (Sklenička, Přeučil), 39. Vávra (Hanzl, Videlka), 56. Roubík (Rod, Baránek) – 29. Gengel (Endál, Číp), 41. Gengel (Endál). Rozhodčí: P. Würtherle – Beneš, Krátký. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 468. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. H. Brod: Klimeš – L. Vágner, M. Vágner, Zítka, Zdráhal, Semrád, Korim, M. Drtina, J. Sedlák – L. Endál, Gengel, Číp – Valášek, P. Polodna, Milfait – Jakub Kadlec, Stach, Maliník – Š. Štěpánek, Chlubna, Šesták.

MOST – TŘEBÍČ 2:8

Neuběhlo ani půl minuty a hosté vedli. Brankář Hanuljak totiž místo jednoduché rozehrávky nepochopitelně našel Dočekala, který nabídkou nepohrdl. Také druhá inkasovaná branka padla po minele. Hrubku obránce Šimona potrestal po Dietzově střele Nahodil. Další zásah Horácké Slavie byl z přesilovky, kterou využil umístěnou střelou Čuřík. Hosté měli i další šance, ale v úvodním dějství už branka nepadla.

Horácká Slavia začala druhou třetinu podobně rychlým gólem, tentokrát se nadvakrát prosadil Fořt. Na rozdíl pěti branek zvýšil osamocený Laš. Teprve v polovině zápasu došlo k prvnímu ohrožení hostující branky. Přesilovku pět na tři ale brankář Novotný ustál bez úhony.

V úvodu poslední třetiny se Most ujal aktivity, ale jeho snaha vzala brzy za své, když se v rozmezí jediné minuty trefili Dočekal s Nahodilem. Osmý gól přidal Křivohlávek, na jehož zásahu, stejně jako na předchozí Nahodilově trefě, se asistencí podílel gólman Novotný. Ten však čisté konto neudržel, v posledních třech minutách domácí dvěma trefami hrozivě vypadající výsledek korigovali.

Branky a nahrávky: 58. Andres (Palaščák, Pavelka), 60. Písařík (Bojer, Smolka) – 1. Dočekal, 5. Nahodil (Dietz, Moučka), 13. Čuřík (Nahodil, Bilčík), 22. Fořt (Nahodil, Čuřík), 28. Laš (Dočekal, Dolníček), 47. Dočekal (Laš, Dolníček), 48. Nahodil (Valenta, Novotný), 54. Křivohlávek (Čuřík, Novotný). Rozhodčí: Horinek – Hynek, Rozlílek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 132. Třetiny: 0:3, 0:2, 2:3. Třebíč: Novotný – Malena, Bilčík, Čejka, Valenta, Dietz, Přibyl, Peroutka – Laš, Dolníček, Dočekal – Fořt, Nahodil, Čuřík – Křivohlávek, Kaut, Moučka – Čech, Kadela, Jurák.

JIHLAVA – KADAŇ 1:0

V první šanci zápasu se ocitl hostující Gajovský, ale kličkou na Ritticha nevyzrál. Vyrovnanou úvodní část okořenila jediná trefa, když Duklu poslal do vedení ranou od modré Urbanec.

Ve druhém dějství mohl zvýšit jihlavský náskok Prokš, ale jeho střelu dokázal přemísťující se Strmeň vytěsnit vyrážečkou. Poté Dukla vcelku bez problémů ustála v rychlém sledu dvě přesilovky a udržela těsný náskok.

V závěru domácí podržel Rittich, kterému ale pomohlo i štěstí, když se k odraženému kotouči dostal Račuk, jenž ve velké rychlosti trefil pouze boční síť poloodkryté branky.

K vyrovnání nepomohla hostům ani power-play, během níž si Rittich připsal další důležitý zákrok, a s čistým štítem tak udržel vedení Dukly až do konce.

Branka a nahrávka: 18. Urbanec (Důras). Rozhodčí: Blecha – Klein, Toman. Vyloučení: 3:3. Diváci: 1018. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0. Jihlava: Rittich – Tobola, Mocek, Jaroš, Urbanec, Čáp, Půža, Štebih – Jícha, Pěška, Hubáček, Přidal, Březina, Střecha, Haluza, Kuřítko, Seman, Prokš, Štěpánek, Důras.