TŘEBÍČ - HAVÍŘOV 1:4

Jako kouzla zbavení působili třebíčští hokejisté v prvním utkání nového roku. Zatímco před Silvestrem v Jihlavě vydatně podusili domácí Duklu a uzmuli jí bod, proti Havířovu působili od úvodního buly hodně ospale.

Jejich výkon možná otupil rychlý inkasovaný gól, hosté byli od začátku utkání lepším týmem. Obraz hry se nezměnil ani ve druhém dějství, ve kterém hráči AZ přidali v přesilovce druhý gól a diktovali tempo hry. Navíc nebýt několika vskutku famózních zákroků domácího gólmana Vejmelky, mohlo být manko Třebíčských ještě výraznější.

Hned v úvodu třetí části se zdálo být rozhodnuto, když hosté ve vlastním oslabení utekli už na tříbrankový rozdíl. Do minuty sice domácí kontrovali a fanoušci se těšili na další branky, herní apetit domácích se ale příliš nezvětšil. Naopak, Havířov skvěle zvládl další oslabení, ve kterém definitivně rozhodl o svém zaslouženém vítězství.

Branky a nahrávky: 43. Šik (Wasserbauer) - 3. Krisl (Kanko, Maliník), 37. Gřeš (Štumpf, Krisl), 42. Štumpf (Pechanec, Peslar), 55. Štumpf (Pechanec, Krisl). Rozhodčí: Kubičík - Hanzlík, Wesley. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Oslabení: 0:2. Diváci: 840. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:2. Třebíč: Vejmelka - Bilčík, Malena, Štindl, Čejka, Schejbal, Šaur, Bartoň, Šik - Pekr, Dolníček, Erat - Psota, Švec, Kusko - Baldwin, Zohorna, Wasserbauer - Pokorný, Miškovský, Čech.

MOST - JIHLAVA 3:2 sn

Dukla začala duel mírně aktivněji a opticky režírovala hru. Odměněna za to byla v šestnácté minutě, kdy svůj útočný výlet obranou Mostu zakončil přesnou střelou k tyči bek Dobrovolný.

Jenže vedení jihlavské hráče ukolébalo a po přestávce se obraz hry změnil. Domácí ožili, vyrovnali hru i skóre, dvakrát navíc za brankáře Dukly Škarka zaskočila tyč jeho svatyně. Nerozhodný stav po dvou třetinách byl tak příznivější pro favorizované hosty.

Vstup do závěrečné části pojali oba soupeři hodně opatrně. Chyběl vzruch i brankové příležitosti. Až ve 49. minutě se v dobré pozici ocitl Anděl, šanci však nevyužil. Jihlavské mrzelo jen chvíli, v následné přesilovce je dostal do vedení šikovnou tečí Skořepa.

Krok k výhře nad posledním celkem tabulky to ale nebyl. Jihlavští letos už podruhé v Mostě v samém závěru přišli o tříbodový zisk, když při power-play domácích inkasovali vyrovnávací branku. A tentokráte nepřidali ani bonusový bod v samostatných nájezdech. Dukla tak prohrála už páté utkání v řadě na cizím stadionu.

Branky a nahrávky: 22. Kubinčák (Rindoš, Alinč), 59. Tauš (Doležal), rozh. nájezd Hanzl - 16. Dobrovolný (Beránek), 51. Skořepa (Zadražil, Štebih). Rozhodčí: Schmejkal - Bosák, Šmika. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. Diváci: 235. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 0:0. Jihlava: Škarek - Šafář, Štebih, Baránek, Kaláb, Grebenyuk, Parýzek, Zadražil, Dobrovolný - Harkabus, Skořepa, Důras - Diviš, Melenovský, Tomeček - Beránek, Flek, Kohout - Anděl, Březina, Malec.