Dukle nepomohlo z bryndy ani vedení, které zařídil po necelé čtvrthodině hry zblízka dorážející Illéš. Litoměřice totiž během této série zjistily, že favorit má slabiny, a právě do nich se znovu a velmi přesně trefovaly!

Brzkým vyrovnáním nahlodal psychiku hostů Miškář. To, co si dovolil, jen ukázalo, že v daleko lepší psychické pohodě jsou domácí. Mezi dvěma bránícími hráči se prosmýkl a v krkolomné pozici překonal Brože, jenž vyměnil mezi třemi tyčemi Žukova.

Dukla se snažila, jenže pomoci si nedokázala ani přesilovou hrou v úvodu druhé části. To, jak s ní měla naložit, jí ukázali hráči Litoměřic. V polovině zápasu nestačil vyloučený Havránek na trestné ani vychladnout, když s notnou dávkou štěstí využil početní výhodu Holý.

Stejný hráč dodal svým barvám ještě více klidu na začátku závěrečné třetiny. A opět to bylo po jihlavském faulu. Jeho pokus švihem nad Brožovu lapačku neměl chybu. Aby toho nebylo na Duklu náhodou málo, využil strachu jejích hráčů z případného faulu Jícha, který projel tři čtvrtě kluziště a zvýšil na 4:1!

S takovou ztrátou se hostům těžce dohrávalo. Sice se po jednoduché přesilovkové kombinaci trefil zvoleje Harkabus, ale domácí to nerozhodilo a pár minut před závěrečnou sirénou pojistil vítězství Urban.

Chance liga
LITOMĚŘICE – JIHLAVA 5:2
Branky a nahrávky: 17. Miškář (Svoboda, Procházka), 30. Holý (Miškář, Válek), 43. Holý (Válek, Svoboda), 45. Jícha (Válek, Toman), 57. Urban (Válek) – 15. Illéš (Čachotský), 51. Harkabus (Illéš). Rozhodčí: Wagner, Petružálek – Kotlík, Bohuněk. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Třetiny 1:1, 1:0, 3:1. Litoměřice: Král – Marcel, Baláž, Výtisk, Holý, Kremláček, Jebavý, Černohorský – Svoboda, Miškář, Procházka – Jícha, Toman, Válek – Stehlík, Urban, Konečný – Berka, Soukup, Jánský. Jihlava: J. Brož – Krenželok, Kolář, Dundáček, Strejček, Bilčík, Eliáš, Mareš – Jiránek, Fronk, Mácha – Čachotský, Skořepa, Illéš – Harkabus, Lichanec, Pekr – Havránek, Juda, V. Brož.
Stav série: 3:1.