JIHLAVA – BENÁTKY N. J. 4:1

Lepší start měli hosté a Brož se musel otáčet, aby uhasil dvě soupeřovy šance. Na tu třetí ale nestačil. Bukač to udělal velmi šikovně, rychle objel branku a než se jihlavský brankář stačil přesunout, Benátky slavily úvodní trefu.

Dukla ovšem s odpovědí neotálela. V početní převaze sice Pekr pálil nepřesně, ale od mantinelu se dostal puk ke Skořepovi, a ten šikovnou žabkou přes ležícího Žajdíka vyrovnal. Ve zbytku třetiny pak byli nebezpečnější hosté, ovšem Brož byl pozorný.

Jihlavští otočili kormidlem na začátku prostřední dvacetiminutovky. Brejk tři na dva skončil u Pekra, který vymetl levou šibenici. Zvýšit mohl v závěru třetiny Chlubna, který pláchl obraně, ale bekhendovou kličku Žajdlík čekal.

V závěrečné části se musel opět párkrát vytasit s dobrým zákrokem Brož, což na druhé straně nezvládl Žajdík, kterého v rozmezí prostřelili Illéš a Poletín.

Branky a nahrávky: 13. Skořepa (Pekr, J. Pohl), 24. Pekr (Fronk, Čachotský), 56. Illéš (Čachotský), 56. Poletín – 11. Bukač. Rozhodčí: Kopeček, Barek – Polák, Bohuněk. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 867. Třetiny 1:1, 1:0, 2:0.
Jihlava: J. Brož – Pohl, Staněk, Piegl, Kolář, Půža, Holý – Čachotský, Fronk, Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – Chlubna, Skořepa, Zeman – Harkabus, Hrala, Protasenja.
Benátky n. J.: Žajdlík – Žůrek, Kolmann, Kovář, Buchtela, Kunst, Bukač, Aubrecht – Špaček, Najman, Pabiška – Rychlovský, Chrtek, Duda – Jiruš, Dlouhý, Wiencek – Strnad, Šafařovský, Křepelka.

PROSTĚJOV – TŘEBÍČ 7:2

Co naplat, že hosté zahájili mač aktivně a byli nebezpečnější, když ze svých šancí branku nevytěžili. Navíc pak pykali za svou nedisciplinovanost. Dvojnásobnou přesilovkou Prostějov nepohrdl.

O osudu utkání rozhodla druhá třetina. Nejdřív se musel červenat Jekel, který svůj tým nepodržel při zakončení Hrníčka, jenž ujel v oslabení! S tečí Žalčíka si poradit nemohl, a rána nad vyrážečku z hole Krejčíka byla také přesná. Aby toho nebylo málo, tak na 5:0 zvýšil ve 34. minutě Nouza.

Poslední dějství nabídl také čtyři branky, oba týmy se o ně podělily spravedlivě. Třebíčský Bittner potvrdil skvělou střeleckou formu, skóroval už pošesté ve čtvrtém utkání v řadě, ale na dramatičnosti zápasu to nijak nepřidalo. Domácí totiž odpověděli Jandusem a Krejčíkem. Porážku v úplném závěru zmírnil Podlaha.

Branky a nahrávky: 7. Žálčík (Hrdinka, Račuk), 21. Hrníčko (Chlán), 24. Žálčík (Hrdinka, Račuk), 34. Krejčík (Husa), 34. Nouza (Muška), 50. M. Jandus (T. Jandus), 59. L. Krejčík (Muška) – 43. Bittner (Psota, Kratochvíl), 60. Podlaha (Malec) . Rozhodčí: Obadal, Cabák – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 391. Třetiny 1:0, 4:0, 2:2.
Prostějov: Huf – Hrdinka, M. Jandus, Husa, Hrádek, Chujac, Muška – T. Jandus, Chlán – Hrníčko, Račuk, Žálčík – Krejčík, Divíšek, Nouza – Knap, Ouřada.
Třebíč: Jekel – Kowalczyk, Szathmáry, Čejka, Glover, Jenáček, Hort, Padrnos – Vodný, Nedvídek, Ferda – Psota, Bittner, Kratochvíl – Malec, Václavek, Podlaha.

Ostatní výsledky: Kadaň – Frýdek-Místek 3:6, Sokolov – Ústí n. L. 4:1.

1. JIHLAVA 40 19 1 8 12 110:91 67

2. Prostějov 42 16 3 6 17 129:135 60

3. Fr.-Místek 39 14 7 3 15 126:111 59

4. TŘEBÍČ 40 16 4 3 17 109:114 59

5. Benátky 39 10 9 2 18 106:131 50