Napravit si reputaci po posledním nevydařeném utkání. Shodnou motivaci budou mít v sobotním vzájemném souboji v rámci 9. kola Chance ligy hokejisté domácí Horácké Slavie Třebíč a Dukly Jihlava. První letošní derby má v KHNP Aréně začátek v 17.30.

Po předchozích třech výhrách v řadě hokejisté Třebíče ve středu na ledě Poruby narazili. O jejich prohře 0:1 rozhodla branka už z úvodní minuty hry.

V sobotním derby budou chtít svěřenci kouč Kamila Pokorného využít výhody domácího prostředí. „Na derby se moc těším, dlouho jsem ho nehrál. Je to v sobotu, tak doufám, že dorazí hodně lidí a poženou nás za vítězstvím,“ věřil útočník Třebíče Matěj Novák

A dál pro klubový web Horácké Slavie pokračoval. „Derby je vždycky hodně vyhrocené. Na ledě i v hledišti. Doufám, že my předvedeme zodpovědný výkon a že se nám podaří vyhrát.“

Na vzájemné souboje mezi Třebíčí a Jihlavou má spoustu vzpomínek. „Jako malí jsme chodili skoro na všechny zápasy. S Radimem Ferdou na to dodnes vzpomínáme. Bylo to super a derby s Jihlavou mě jako fanouška bavila nejvíc,“ dodal Novák.

Hokejisté jihlavské Dukly měli ve středu domácí souboj proti Sokolovu dobře rozehraný, když po čtyřiceti minutách hry vedli 2:1. Jenže ve třetí třetině dvakrát inkasovali a vyšli naprázdno.

Obě branky Dukly zaznamenal Tobiáš Handl, který měl pro fanoušky Dukly jasný vzkaz. „Děkujeme jim za podporu a Třebíč prostě porazíme.“

CHANCE LIGA - 9. KOLO
SOBOTA: Prostějov – Sokolov, Litoměřice – Vsetín, Přerov – Zlín, Slavia Praha – Šumperk, Kolín – Poruba, Frýdek-Místek – Pardubice B (vše 17.00), TŘEBÍČ – JIHLAVA (17.30).