V nastaveném čase naopak padl Havlíčkův Brod, který se tak vrací z Chomutova domů s prázdnou. V Ústí nad Labem neuspěla ani Třebíč, která dostala hrozivých osm branek.

JIHLAVA - H. KRÁLOVÉ 2:1 pr. - Stav série: 2:0

Hradečtí hokejisté předvedli ve druhém zápase hodně nedisciplinovaný výkon, který rozhodčí nemilosrdně trestali. Domácí ale byli shovívavější. Jen v prvních dvou třetinách hráli devět přesilových her (celkem dvanáct), z toho jednou minutu pět na tři. Přesto byla Dukla ráda, že Padělkem v závěru první části alespoň vyrovnala.

Hosté totiž hned první přesilovku využili, po jejích čtyřech sekundách tečoval ránu od modré Budínský. Domácí poté zahazovali jednu výhodu za druhou, neuspěl ani Hodek při trestném střílení.

Málo zajímavý duel tak dospěl až do prodloužení. Hradec v něm byl aktivnější, ale necelé dvě minuty před koncem nastavení udeřilo na druhé straně. Malenovu přihrávku poslal Zeman do šibenice Čechovy branky a Dukla podruhé v sérii vyhrála.

Branky a nahrávky: 9. Padělek (Dobrovolný, Malena), 69. Zeman (Malena) 8. Budínský (Roupec, Moskal). Rozhodčí: Čech, Přikryl Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:13, navíc Havel (HK) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2367. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 1:0.

Jihlava: Novotný Petráček, Ficenc, Jaroš, Dobrovolný, Kolafa, Malena, Kaláb Čachotský, Filip, Hodek Padělek, Maliník, Jeslínek Vysloužil, Hubáček, Zeman Krupka, Domin, Bezděk.

CHOMUTOV H. BROD 3:2 pr. - Stav série: 2:0.

Stejně jako v prvním zápase i v tom druhém šli jako první do vedení brodští Rebelové. V 10. minutě si totiž do branky srazil jeden z chomutovských obránců přihrávku Rytnauera. Vedení Rebelů vydrželo až do 30. minuty, kdy se po návratu z trestné lavice prosadil exbrodský Endál.

Utkání nabralo grády ve třetí třetině. Piráti měli sice herní převahu a vstřelili i vedoucí gól, ale Rebelové se nehodlali vzdát. V 53. minutě srovnal stav utkání v přesilové hře z dorážky obrozený střelec Rytnauer 2:2. O čtyři minuty později mohl rozhodnout Polodna z trestného střílení, Řehoře ovšem neprostřelil. A hosté za to mohli pykat. Dvě minuty před koncem si totiž domácí zahráli minutovou přesilovku pět proti třem, naštěstí pro Rebely ale gólem neskončila. Ke slovu přišlo prodloužení, v němž nakonec rozhodující branku vstřelili Piráti.

Branky a nahrávky: 30. Endál (Gajovský, Mrázek), 49. Procházka (Gajovský, Hruška), 64. Grof (Gajovský) 10. Rytnauer (Polodna, Wasserbauer), 53. Rytnauer (Kostourek, Polodna). Rozhodčí: Horák, Wagner Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:6, navíc Štěpánek (H. Brod) 10 minut. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 1:0. Havlíčkův Brod: Suchan Knesl, Morava, Ostrčil, Jelínek, Protivný, Koma, Zítka, Blažek Vondráček, Semorád, Stehlík Polodna, Wasserbauer, Rytnauer Musil, Štěpánek, Meidl Švaňhal, Zábranský, Kostourek.

ÚSTÍ N. L. - TŘEBÍČ 8:2 - Stav série: 2:0

Ani ve druhém zápase série se Horácká Slavia Třebíč na ledě vítěze základní části výrazně neprosadila a znovu utržila debakl. Ústí ji deklasovalo rozdílem šesti branek.

Horáci se sice v 8. minutě ujali vedení zásluhou Petrušky, jenže na to reagovali domácí dvěma trefami a po první třetině vedli o gól.

Třebíčští měli šanci na vyrovnání v úvodu druhé třetiny, jenže při vlastní přesilovce inkasovali třetí branku a to zlomilo jejich odpor. Domácí Lvi byli i nadále při střelecké chuti.

Hosté ještě v závěru druhé části kosmeticky upravili výsledek, ale v poslední části třikrát inkasovali a celkově prohrála vysoko 8:2.

Branky a nahrávky: 11. Roubík (Zeman), 14. Šagát (Roubík), 23. Pajič (Čermák), 29. Klobouček (Alinč, Zeman), 39. Roubík (Zeman), 44. Lev (Hanzl, Handlovský), 52. Pajič (Čermák, Pavlík), 60. Treille (Hořava , Poživil) 8. Petruška (Látal, Kaut), 40. Čech (Vondráček). Rozhodčí: Dvořák, Svoboda Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 576. Třetiny: 2:1, 3:1, 3:0. Třebíč: Hrubec Rangl, Brož, Kadela, Kania, Sláma, Valenta, Sobotka Sedláček, Dolníček, Laš Vondráček, Dočekal, Čech Petruška, Kaut, Látal Paták, Vítek, Přibyl Heřman.