Desátého prosince si jihlavští hokejisté odškrtli jeden nepříjemný milník. Po dlouhé době dokázali zvítězit v domácím azylu v Pelhřimově, navíc nad silným protivníkem ze Zlína, který byl na jaře ještě extraligový.

To samozřejmě potěšilo i trenéra Viktora Ujčíka. „Byli jsme velmi rádi, že jsme dokázali v prodloužení zlomit zápas na naší stranu a konečně v Pelhřimově vyhrát. Hráči pak dostali třídenní volno, aby doléčili nějaké šrámy,“ nechal se slyšet.

Moravskoslezská divize mívala tradičně skupiny po šestnácti mančaftech. Od příštího ročníku se k tomuto počtu opět vrátí, dojde k jejímu rozšíření.
Rozšíření fotbalové divize? Poklesu kvality se trenéři z Vysočiny vesměs nebojí

Draci jsou pro Duklu poměrně oblíbeným soupeřem. V Šumperku naposledy prohrála před více než sedmi lety (Šumperk ale potom hrál čtyři sezony v druhé lize) a body sbírá s železnou pravidelností i před vlastními fanoušky.

Poslední zápas jí ale nevyšel, v rámci 17. kola byla pořád o krok pozadu a nakonec prohrála 3:4 v prodloužení. Dobře připravený tým na čele s exjihlavským střelcem Lukášem Žálčíkem ji patrně čeká i v pondělí.

Draci sice mají jedenáctibodový náskok na poslední Pardubice, ale v bitvě o záchranu vyhráno rozhodně nemají.

Horácká Slavia před pauzou vyhrála třikrát v řadě a o prodloužení série se pokusí v pondělí večer v Kolíně. Středočeši jsou v tabulce aktuálně jedenáctí a v bitvě o play-off potřebují každý bod.

Dá se očekávat tuhá bitva, protože předchozí dva letošní duely shodně skončily 3:2. V obou případech se radoval domácí tým, který o výhře rozhodl v závěrečném dějství. V případě Třebíče to byla dokonce branka Psoty až v poslední minutě.