JIHLAVA - SLAVIA PRAHA 2:1

Dukla byla za mohutného povzbuzování domácích fanoušků od začátku velmi aktivní a tři a půl minuty před koncem první třetiny využili domácí přesilovku pět na tři. Petr Šidík si před brankou Slavie několikrát vyměnil puk s Jiřím Ŕíhou a nejproduktivnější hráč WSM ligy Tomáš Čachotský pak poslal kotouč pod horní tyčku. „To Čagy umí, zavěsit špičkou pod víko," usmál se po zápase domácí obránce Šidík a také zhodnotil úroveň „nové" Slavie: „Rozdíl nebyl markantní. Koušou pořád a hrají tvrdě, takže to nebylo až tak lehké."

I v druhé třetině Dukla jasně zvítězila na počet střel, nicméně v síti skončil až kotouč z hole Richarda Diviše v třetině třetí. Jihlavští se tím dostali do bezpečného vedení 2:0. „Řekl bych, že to byl rychlý brejk, ale protože jsem to po manťáku táhl já, tak to zas tak rychlý nebylo," smál se při hodnocení útočník, který pak brankáře překonal až po boji.

„Nějak jsem to natřikrát dostal do branky a byla to hrozná radost. Dneska podruhé se na mě přijel podívat táta a dal jsem druhý letošní gól," svěřil se hráč s kuriózním talismanem. První letošní gól do sítě Benátek nad Jizerou byl totiž také přímo před zraky otce.

Tři minuty před koncem se díky trefě Ronalda Knota dokázali Pražané dostat na jednobrankový rozdíl. Přestože hosté hráli poslední minutu bez brankáře, další gól již nepadl. Skořepa mohl ještě zavěsit do prázdné branky hostů, ale z pravého kruhu mířil vedle.

„Čekali jsme, že přijede houževnatý tým, což se potvrdilo. Výborně hrál dozadu, nám se těžko přes něj prosazovalo. Myslím, že jsme o ten gól byli lepší, a proto tři body zůstaly doma," zhodnotil zápas po skončení jihlavský trenér František Zeman.

Dukla na domácím stadionu již posedmé v řadě neprohrála a také díky zaváhání celků z čela tabulky nyní jihlavský tým ztrácí jen čtyři body na vedoucí Kladno. „Zajíci se počítají po honě. Hrajeme zápas od zápasu a nekoukáme, kdo v kole s kým hraje. Soustředíme se na náš výkon, chceme vždycky vyhrát a dneska se nám to podařilo," dodal trenér k situaci v lize.

Branky a nahrávky: 17. Čachotský (Říha, Šidlík), 48. Diviš (Stoklasa) - 57. Knot (Pohl, Endál). Rozhodčí: Kašík - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2 079. Třetiny: 1:0 0:0 1:1. Jihlava: M. Svoboda - Půža, Říha, Szathmáry, Šidlík, Dundáček, Kaláb, Dobrovolný - Zeman, Skořepa, Čachotský - Jergl, F. Seman, Důras - Stoklasa, Diviš, Březina - Čermák, Kondratěv, Jícha.

TŘEBÍČ - KLADNO 3:4 p

Třebíčští s mnoha uzdravenými hráči v sestavě přivítali na domácím ledě favorizované Rytíře z Kladna. Po rozvážném začátku využili domácí přesilovku, když krátce po polovině druhé třetiny vystřelil Roman Erat a Ján Niko už jen zavěsil do prázdné branky. A o minutu později byl brankář Kladna překonán podruhé, když se z velkého úhlu dokázal po asistenci Romana Erata a Tomáše Havránka trefit Radim Zohorna.

Další góly byly však do sítě domácích, když se trefil nejprve v přesilovce Petr Tenkrát, na začátku poslední třetíny Jiří Burger od modré a utkání otočil Roman Prikryl. Ačkoliv se Horácké Slavii nedaří v zakončení ideálně, střelou Romana Dymáčka odpověděla a pět minut před koncem byl stav opět vyrovnaný, což vydrželo až do třetí sirény.

Šlo se do prodloužení, ve kterém se letos Třebíčským příliš nedaří.

Těsně před koncem prodloužení hráli Rytíři bez brankáře v početní převaze pět na tři a David Tůma z dobré pozice dostal kotouč za záda domácího gólmana. „Byl to vabank, byly tam takové sporné situace… Škoda," zhodnotil závěr zápasu Ján Niko a dodal: „Jsme rádi za bod, ale mohli jsme mít klidně tři."

„Připravili jsme se na kladenské přesilovky, ale dělali jsme velmi zbytečné fauly," zhodnotil zápas trenér Martin Sobotka a k hráčům dodal: „Myslím si, že sestava je poskládaná dobře. Asi ji budeme využívat i při dalších zápasech. Doufejme, že se Adam Raška vrátí zpátky do zápasové pohody a znovu se sehraje s Petrem Mrázkem. Pokud nás nebudou potkávat zranění, mohli bychom se zvednout i herně."

Branky a nahrávky: 33. Niko (R. Erat), 34. R. Zohorna (R. Erat, T. Havránek), 55. Dymáček (Raška, Mrázek) - 37. Tenkrát (Burger), 41. Burger (D. Růžička), 50. R. Přikryl (Strnad, Jánský), 65. Tůma (J. Drtina) . Rozhodčí: Bejček - Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:3. Diváci: 2 080. Třetiny: 0:0 2:1 1:2 - 0:1p. Třebíč: Jekel - Niko, J. Zdráhal, Lojek, Bartejs, Koch, Čejka, Schejbal - Kristl, Dolníček, Jan Wasserbauer - R. Zohorna, T. Havránek, R. Erat - Mrázek, Raška, Kusko - Psota, Milfait, Huňa - Dymáček.

MARTIN SINGR