JIHLAVA – VSETÍN 2:3

Promrhaná úvodní třetina stála Duklu celé utkání. Teprve za stavu 1:3 začali domácí hrát svoji hru, potýkali se ale s přesnou koncovkou, několikrát měli hostující borci na své straně i pořádnou porci štěstí.

Jihlavané prohráli s Valachy i třetí letošní vzájemný duel a nevyužili tak, při současné překvapivé domácí porážce Kladna, možnost navýšit svůj náskok v čele tabulky. Naopak Vsetín ziskem tří bodů poskočil na druhou pozici. „Nezvládli jsme první třetinu, kdy nám soupeř odskočil na 1:2. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, šli jsme si za góly a šance jsme si na ně vytvořili,“ zhodnotil duel domácí asistent František Zeman.

„Za další dvě třetiny musím hráčům poděkovat, takový výkon bychom si ale představovali od začátku.“

V Lukách se lyžuje. Jediná čtyřsedačková lanovka na Vysočině je od prvního letošního pátku v provozu a jezdit by měla až do 21. března.
Čtyřsedačková lanovka v Lukách už jede. Fungovat má až do prvního jarního dne

Branky a nahrávky: 10. Hlinka (Werbik, Mareš), 38. Pekr (Anděl, Skořepa) – 9. Kopta (Pitule, Frolo), 15. Hryciow (Kucharczyk), 21. Slováček. Rozhodčí: Dědek, Ondráček – Zedník, Komínek. Vyloučení: 4:6, navíc Rác (V) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1 Diváci: 2 705. Třetiny: 1:2, 1:1, 0:0. Jihlava: Lundström – Pohl, Holý, Štebih, Půža, Štindl, Mareš – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Harkabus, Hlinka, Werbik – Hrníčko, Osmík, Havránek.

PROSTĚJOV – TŘEBÍČ 2:1 sn.

Podruhé za sebou si vyzkoušeli třebíčští hokejisté po utkání i samostatné nájezdy. V sobotu v Prostějově to sice nebyl takový maraton, jako ve středu proti Českým Budějovicím, konec byl ale stejně neúspěšný. Navíc hodně smolně. Při rozhodujícím nájezdu sice Svoboda pokus Čápa zlikvidoval, poté ale doklouzal i s pukem za brankovou čáru…

Získaný bod přesto hosty těší. Domácí Orli byli po většinu zápasu lepším týmem, prosadit se však dokázali jen jednou v přesilovce. Toho hosté využili v závěrečné pětiminutovce, když bombou vyrovnal Bilčík a udržel svůj tým nadále na dohled postupující osmičce. „Prostějov ukázal kvalitu při hře na kotouči a výborně kombinoval, což nám dělalo problémy,“ uznal hostující asistent Jaroslav Barvíř na klubovém webu.

„Dali jsme šťastný gól a získali jsme bod, za který jsme rádi. Když už jsme uhráli jeden bod, strašně jsme chtěli i ten druhý, což se nám bohužel nepodařilo. Jeden bod ale i tak bereme.“

U Červené Hospody havarovala řidička s osobním autem, hasiči ji museli z vozu vyprostit za použití hydrauliky.
Vážná nehoda u Červené Hospody: zaklíněnou řidičku museli z auta vyprostit

Branky a nahrávky: 37. Mikliš (Venkrbec, Čáp), rozh. sam. nájezd Čáp – 56. Bilčík (Havlát, Střondala). Rozhodčí: Přikryl, Obadal – Měkýš, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1 834. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 0:0. Třebíč: Svoboda – Brož, Szathmáry, Vágner, Nedbal, V. Čejka, Bilčík, Furch – Vodný, Střondala, Kratochvíl – Kusko, Nedvídek, Psota – Malec, Král, Paták – Novák, Škvrně, Havlát.