Favorit derby je jasně daný. Zatímco Třebíčští vládnou tabulce první ligy a míří za triumfem v základní části, Dukla je na hraně postupu do předkola play-off.

Aktuálně patří Jihlavě desátá příčka, poslední postupová. „Po sportovní stránce samozřejmě spokojení být nemůžeme. Naším cílem bylo pohybovat se do šestého místa, tedy postoupit přímo do čtvrtfinále,“ říkal už před časem jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

V neprospěch jeho klubu hovoří také bilance předchozích tří vzájemných zápasů v tomto ročníku. Z výher 4:1, 6:2 a 3:1 se pokaždé radovala Třebíč.

Ta jde do derby v dobrém rozpoložení. Naposledy doma zdolala druhou Porubu 5:3 a v tabulce už jí odskočila na rozdíl osmi bodů. „Před derby nemá smysl hovořit o nějaké motivaci. Víme, že hrajeme pro diváky a za Třebíč. Uděláme vše pro to, abychom derby zvládli,“ řekl kouč Horáků Kamil Pokorný.

Ten ví, že jeho tým nesmí nic vypustit. „My musíme každý zápas odmakat a ubojovat. Nemůžeme si dovolit hrát profesorsky, na to nemáme typy i kvalitu hráčů,“ zdůraznil pro klubový web.

Na některé možné absence se nechtěl vymlouvat. „Tak to v této fázi sezony prostě mají všechna mužstva,“ komentoval Pokorný.

CHANCE LIGA - 48. KOLO
SOBOTA: Poruba – Kolín (16.00), JIHLAVA – TŘEBÍČ (16.30, ZS Pelhřimov), Sokolov – Prostějov, Vsetín – Litoměřice, Šumperk – Slavia Praha (vše 17.00), Zlín – Přerov (17.30), Pardubice B – Frýdek-Místek (18.00).