Horáci se sice v 6. minutě ujali po přesilovkové dorážce Dolníčka vedení. Ale na to domácí odpověděli vzápětí Vrdlovcem.

Druhá třetina sice byla v režii hostující Horácké Slavie, která Draky přestřílela poměrem 22:8, ale jediný gól dali domácí. „Dali jsme dvě tyčky, nedali dva sólové nájezdy. Po druhé třetině jsem byl přesvědčený, že jsme schopni utnout sérii Draků na domácím ledě, jenže tady se dělá led snad půl hodiny a to byl pro nás trochu problém. Vypadli jsme z tempa,“ posteskl si trenér Třebíče Kamil Pokorný, který narážel i na problémy s rolbou během druhé přestávky, kvůli nimž se o několik minut protáhla.

Ačkoliv druhou třetinu ovládali Třebíčané, závěrečná dvacetiminutovka naopak vyzněla lépe pro domácí Šumperk, který dvěma přesnými zásahy podtrhl své vítězství.

„Po čtvrtém gólu jsme si vzali oddechový čas, protože diváci bouřili a naši kluci ztráceli půdu pod nohama. Chtěl jsem tohle utnout. Pak jsme opravdu hru srovnali, měli jsme i šance, ale mnohdy to byl z naší strany spíše zmar. Domácí své šance proměňovali, my z té velké převahy měli vytěžit daleko více gólů,“ mrzelo třebíčského kouče po duelu proti Drakům. „V obraně jsme udělali tři veliké chyby a soupeř všechny chyby zkušeně potrestal, to byl ten rozdíl mezi ním a námi,“ uzavřel hodnocení sobotního klání Pokorný.