Tým z Vysočiny prohrál podobně jako v předešlém utkání s Warriorem Brno (1:9). Rozdílem byly dílčí stavy. Zatímco s Jihomoravany prohrávali Horáci po první třetině o gól a ve druhém dějství inkasovali pět branek, tentokrát tomu bylo přesně naopak.

„Zápas se podobal tomu předešlému proti Warrioru (1:9), akorát tam jsme uhráli první třetinu 1:0 a tady se to otočilo. Začátek zápasu a celá první třetina nám totálně utekla. Soupeř nám nasázel pět gólů a bylo prakticky rozhodnuto," mrzelo třebíčského kouče Štěpána Oberreitera.

Po změně stran se začali jeho svěřenci snažit. „Do druhé třetiny jsme udělali nějaké změny v sestavě, což bylo k lepšímu a kluci trošku ožili. Sice jsme po hrubé chybě dostali šestý gól, ale začali bojovat a bruslit," komentuje trenér Horácké Slavie.

Domácí se prosadili až v posledním dějství. Za stavu 0:7 zaznamenal čestný úspěch ve vlastním oslabení Michálek, který pláchl obraně soupeře a zavěsil. Skóre se od 51. minuty neměnilo.

„Hra se výrazně zlepšila a výsledkem byla třetí třetina, která skončila nerozhodně. I přes vysokou porážku bylo pozitivem, že jsme se ve zbylých dvou třetinách zvedli a zkusíme na to navázat v dalších zápasech," uzavřel hodnocení Oberreiter.

TŘEBÍČ – ŠUMPERK 1:7
Branky a nahrávky: 51. Michálek – 3. Výkruta (Čada), 5. Čada (Holínek, Výkruta), 14. Šíp (Maděra), 18. Maděra (Holínek, Šíp), 18. Výmola, 27. Šíp, 41. Holínek (Čada, Výkruta). Rozhodčí: Kotlík – Sibera, Suchý. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 20. Třetiny: 0:5, 0:1, 1:1. Třebíč: K. Trnka (19. Šoustal) – Erat, Svoboda, Pacalová, Strnad, Michálek, Pacal, Dvořák, Nejedlý, Marek, Dundálek, Lupač, Průša, P. Trnka.