Třebíčští mladíci předehrávané utkání 15. kola Ligy staršího dorostu – skupiny Východ nakonec nezvládli, po druhé obdržené brance vytěžili ze závěrečného tlaku pouze gól naděje.

„Odehráli jsme vcelku dobré utkání, ale rozhodně nemůžeme být spokojení s produktivitou. Dobře jsme nehráli ve druhé třetině, kdy jsme byli pasivní," hodnotil po zápase třebíčský kouč Karel Vejmelka.

Jeho svěřenci přitom začali dobře. Měli puk častěji na hokejkách a vypracovali si řadu slibných šancí, které ale nevyužili. Domácí se do tlaku dostali až v závěrečných minutách úvodního dějství, ale do kabin se šlo za bezbrankového stavu, byť byli aktéři střelecky pilní a oba gólmani čelili celkem 29 střelám.

„První třetinu jsme byli jednoznačně lepším týmem, ale koncovka stála body. Klidně jsme mohli vést o dva nebo tři góly a nikdo by se nemohl divit," má jasno trenér Horácké Slavie.

Po změně stran měl více ze hry Šumperk, který snahu korunoval brankou. Ve 24. minutě skončila bekhendová střela Blechy za zády brankáře Šoustala. „Ve druhé třetině byli domácí o hodně aktivnější, což nám činilo problémy v obraně a vlastní nedůsledností jsme inkasovali," uznal třebíčský lodivod.

Ve třetí části se hrál otevřený hokej se šancemi na obou stranách, ale gólmani vyčnívali nad střelci. Skóre se měnilo až v 50. minutě, kdy po objetí třebíčské branky dorazil puk do sítě Urban a domácí vedli 2:0. Hvězdy se však nadechly k náporu, ale branku daly při přesilové hře, kterou využil po dorážce Dvořák. Hosté ze závěrečného tlaku vyrovnání už nevytěžili.

„Když jsme dostali v polovině poslední části druhou branku, museli jsme hru otevřít. Dostali jsme domácí pod tlak, který jsme využili ke kontaktnímu gólu v přesilovce. Bohužel při hře pět na pět jsme se střelecky neprosadili a to je asi hlavní příčina prohry," uzavřel hodnocení Vejmelka.

ŠUMPERK – TŘEBÍČ 2:1
Branky a nahrávky: 24. Blecha (Habrman, Jureček), 50. Urban (Spatharis, Jureček) - 28. Dvořák (Erat, Michálek). Rozhodčí: Vepřek – Adamec, Kalvoda. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 60. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Třebíč: Šoustal – Erat, Svoboda, Strnad, Havelka, Sýkora – Michálek, Bednář, Dvořák – Nejedlý, Dundálek, Lupač – Pacalová, Trnka, Pacal.