Dorostenci zdolali první Tábor na samostatné nájezdy

Třebíč – Náročný program měli na přelomu roku hokejisté Horácké Slavie. Třebíčští mladíci nejdříve v rámci 20. kola Ligy mladšího dorostu na domácím ledě porazili Vajgar Jindřichův Hradec. Svěřenci Jaroslava Barvíře a Marcela Cahy poté zvítězili na samostatné nájezdy v Jihlavě a dva body brali také na závěr základní části, kdy hostili první tým tabulky skupiny Střed Tábor.

5.1.2016

Mladší dorostenci Horácké Slavie (v bílém) si v zápase proti Jindřichovu Hradci zkomplikovali cestu za třemi body a v závěru nechali soupeře snížit na 5:3.Foto: Jiří Mokrý

TŘEBÍČ – J. HRADEC 8:2
Domácí poslední tým tabulky zdodlali i přes rozpačitý herní pojev. „Výkon nebyl optimální, i když máme tři body. Celé utkání nemělo velkou kvalitu. Bylo vidět, že se potkaly dva nejmladší týmy v soutěži. Výsledek je trošku zavádějící. Někdy prohraješ, ale podáš dobrý výkon, tak jsi spokojen. Tentokrát to ale bylo přesně naopak. Body jsou, ale ta hra nebyla vůbec dobrá," pravil po utkání asistent třebíčského trenéra Marcel Caha.

Jeho svěřenci měli utkání po výsledkové stránce dobře rozehrané. V první třetině dali Horáci dvě branky a po čtyřiceti minutách vedli už 4:1. A když ve 44. minutě hostitelé přidali pátou branku, zdálo se být rozhodnuto. Jenže pak přišla komplikace.

„V závěru jsme si nechali snížit na 5:3 a vypadalo to na drama. Vzal jsem si oddechový čas a teprve potom se utkání zlomilo na naší stranu. Po zápase jsme klukům vysvětlovali, že takto se hrát nedá a s takovým výkonem bychom další utkání nemuseli zvládnout," má jasno Caha.
Branky a nahrávky: 19. P. Trnka (Válek), 19. Rybáček (Jindra), 29. P. Trnka (Válek), 31. Krajíček (Válek), 44. P. Trnka, 53. Vlk (Jindra), 54. Jindra (Rybáček, Krajíček), 55. Hromádka (Válek) – 34. Šimek (Košťál), 47. Michal (Mihula), 49. Šimek (Michal). Rozhodčí: Ondráček – Erat, Mejzlík. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 50. Třetiny: 2:0, 2:1, 4:2. Třebíč: Holata – Pachl, Křišta, Rybáček, Němec, P. Trnka, Válek, Jindra, Průša, Hromádka, Pacal, Pacalová, Krajíček, Kotačka, Vlk, Dvořák, Sýkora, Marek.

JIHLAVA B – TŘEBÍČ 3:4 sn
Domácí využili reprezentační přestávky a posílili tým o tři extraligové hráče. „My jsme se na to připravili," nevymlouval se asistent třebíčského trenéra Marcel Caha. Jeho tým měl dvě třetiny mírnou převahu a udržoval těsný náskok. Ve třetí třetině ale Dukla stáhla hru na dvě pětky a začala mít více ze hry. Jihlavská převaha vyústila ve vyrovnání šest minut před poslední sirénou. Horácká Slavia byla při samostatných nájezdech úspěšnější.

„Viděli jsme kvalitní utkání, kterému slušela remíza. Chtěli jsme sice vyhrát v základní hrací době, ale za dva body jsme také rádi. Kluci podali velmi dobrý výkon," shrnul hostující lodivod. Jeho protějšek byl spokojen až se závěrečnou části. „Ve třetí třetině jsme byli výrazně lepším týmem, ale bohužel se nám podařilo jen vyrovnat a nájezdy jsou loterie. Hosté byli šikovnější," hodnotí jihlavský kouč Karel Nekvasil.
Branky a nahrávky: 16. Úlovec (Koláček), 22. Najman (Zadražil, Úlovec), 54. Zadražil (Najman) - 9. Jindra (Hromádka, Marek), 17. Krajíček (Trnka, Válek), 24. Sýkora (Pacal), rozhodující nájezd: Rybáček. Rozhodčí: Sibera – Suchý, Havelka. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 75. Třetiny: 1:2, 1:1, 1:0. Jihlava B: Juřička – Jančí, Martinů, Barák, Sapík, Mareček, Koláček, Přibil – Kohout, Svoboda, Úlovec – Zadražil, Najman, Hroch – Coufal, Schwarz, Adamová – Daňhel. Třebíč: Dobrovolný – Vlk, Křišta, Pachl, Marek, Sýkora, Němec – Válek, Trnka, Krajíček – Hromádka, Jindra, Rybáček – Pacal, Pacalová, Průša.

TŘEBÍČ – TÁBOR 4:3 sn
Vyrovnanou partii sehráli mladíci Horácké Slavie s prvním týmem tabulky soutěže. „Síla soupeře směrem do útoku se prokázala, ale zjistili jsme, že v obraně jsou také zranitelní. Odehráli jsme utkání na naší hranici a celý tým to odmakal," těšilo třebíčského trenéra Jaroslava Barvíře.

Jeho svěřenci inkasovali sice jako první, ale brankou do šatny srovnal Hromádka. Dvě minuty před druhou pauzou se domácí ujali vedení Malenovským, ale Tábor odpověděl vzápětí, a tak se šlo do kabin opět za nerozhodného stavu. Stejným výsledkem 1:1 skončila i třetí třetina, na jejímž začátku šla opět do vedení Horácká Slavia, ale hosté předvedli obrovskou ofenzivní sílu a mohli víc než jen vyrovnat.

O osudu zápasu nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hostitelé. Na trefy Hromádky a Čermáka odpověděli Jihočeši pouze jednou. „Škoda jen, že jsme dvakrát vedli a nepodařilo se nám to udržet, ale soupeř je silný v ofenzivě. Utkání nás stálo hodně sil, ale kluky musím pochválit. Zápas se dostal do nájezdů, ve kterých jsme byli šťastnější," pravil domácí lodivod.

Tým z Vysočiny úspěchem proti lídrovi potvrdil vzrůstající formu. „Dokázali jsme, že můžeme hrát s každým. Věřím, že ten výkon dál půjde nahoru. Hrajeme pohledný a útočný hokej na hranici rizika, a tak si to představujeme," uzavřel hodnocení kouč Horácké Slavie.
Branky a nahrávky: 19. Hromádka (Malenovský, Trnka), 38. Malenovský, 42. Pacal (Pachl), rozhodující nájezd: Čermák – 9. Kotounová, 39. Himpan (Šafář), 52. Kratochvíl (Černošek). Rozhodčí: Ondráček – Kotrba, Mejzlík. Vyloučení: 5:3, navíc Trnka (TR) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 30. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1. Třebíč: Holata – Pachl, Sýkora, Marek, Němec, Trnka, Čermák, Malenovský, Průša, Hromádka, Pacal, Pacalová, Svoboda, Růžička, Vlk, Škrdlová.