Dorostenci vybojovali proti silnému Mělníku cenný bod

Benátky nad Jizerou, Třebíč – Jediný bod vydřeli třebíčští hokejisté. Mladíci Horácké Slavie nejprve padli v sedmém kole nadstavbové části Ligy staršího dorostu padli na ledě Benátek nad Jizerou. V následujícím klání skupiny L hostili svěřenci Radka Nováka a Milana Přibyla Mělník, proti kterému museli smazat dvougólovou ztrátu, aby vybojovali alespoň bod. Nájezdy lépe zvládli Středočeši.

16.1.2018

Starší dorostenci Horácké Slavie Třebíč (v bílém) vstřelili ve 44. minutě kontaktní branku Liborem Dvořákem, který o sedm minut později.Foto: Deník / Mokrý Jiří

BENÁTKY N. J. – TŘEBÍČ 2:1

Úvodní dějství branku nepřineslo. „V první třetině jsme nehráli dobře,“ uznal asistent trenéra Horácké Slavie Milan Přibyl. Po změně stran se jeho svěřenci zlepšili, ale prohrávali.

Na vedoucí gól soupeře po návratu z kabin sice v polovině zápasu odpověděl Bednář, ale Benátky si vzápětí vzaly vedení zpět. „Ve druhé části jsme byli lepším týmem, ale třetinu jsme paradoxně prohráli 2:1,“ mrzelo Přibyla.

Hosté měli na odvrácení porážky dvacet minut, ale skóre se již neměnilo.  „V závěru zápasu jsme hráli power-play a v posledních sekundách jsme sahali na body. Bohužel branku jsme přestřelili, a tak musíme soupeři pogratulovat k vítězství,“ uzavřel hodnocení hostující kouč.

Branky a nahrávky: 24. Najč (Rudolph, Theissig), 31. Vyskočil (Najč, Douša) – 30. Bednář (Nejedlý). Rozhodčí: Tasch – Špringl, Pipková. Vyloučení: 6:3. Diváci: 52. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:0. Třebíč: Kružík – Vlk, Marek, Němec, Koňařík, Kameník, Bednář, Nejedlý, Libor Dvořák – Průša, D. Svoboda, Vedral – Pacal, Pavelka, Viskot.

TŘEBÍČ – MĚLNÍK 4:5 sn

Hosté po většinu zápasu hýřili aktivitou a po zásluze vedli. První třetinu ještě domácí stačili vyrovnat a nerozhodný stav vydržel do sirény. Po změně stran Mělník odskočil rozdíl dvou branek a s Třebíčí to v tu chvíli vypadalo zle. „Soupeř byl fyzicky vyspělý, výborně bruslil a hrál skvěle jak do obrany, tak i do útoku. My jsme v utkání neustále prohrávali.

Po dvou třetinách to bylo 2:4, v náš neprospěch a vypadalo to beznadějně,“ komentuje trenér Horácké Slavie Radek Novák. Jeho svěřenci ve třetí části zabrali a dokázali zápas zremizovat. „V kabině jsme si k tomu řekli pár slov a po zápase se kolegou Milanem (Přibylem – poznámka autora) shodli, že si ceníme bodu. Dokázali jsme vyrovnat a utkání dotáhnout do stavu 4:4,“ hodnotí domácí lodivod.

Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější Středočeši. Na tři zásahy soupeře odpověděli Třebíčští jen dvakrát, a tak bonusový bod putuje do Mělníku.

Branky a nahrávky: 17. Pacal, 34. Pacal (Vedral), 44. Libor Dvořák (Pacal, D. Svoboda), 51. Libor Dvořák (Koňařík) – 12. Litera (Šesták), 23. Lenc (Kaňkovský), 24. Robotka, 33. Apatsidis (Litera), rozhodující nájezd: Litera. Rozhodčí: Reich – Erat, Marek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 45. Třetiny: 1:1, 1:3, 2:1. Třebíč: Dobrovolný – Viskot, Kameník, Marek, Koňařík, Němec, Vlk – Libor Dvořák, Vedral, Pavelka, Nejedlý, Pacal, Průša, Bednář, D. Svoboda.

Ostatní výsledky – 7. kolo: Světlá nad Sázavou – Poděbrady 2:6, Jablonec nad Nisou - Litomyšl 8:2, Kralupy nad Vltavou – Chotěboř 1:4, Mělník – Kolín 7:2, Chrudim - Nové Město nad Metují 3:5, 8. kolo: Poděbrady - Nové Město nad Metují 1:7, Kolín – Chrudim 3:2, Chotěboř - Benátky nad Jizerou 4:2, Litomyšl - Kralupy nad Vltavou 5:3, Světlá nad Sázavou - Jablonec nad Nisou 1:4.

12. Kralupy 8 0 1 1 6 16:34 3

Příští kolo (neděle): Jablonec nad Nisou – Poděbrady, Kralupy nad Vltavou - Světlá nad Sázavou, Benátky nad Jizerou - Litomyšl, Mělník – Chotěboř, Chrudim – Třebíč (10.30), Nové Město nad Metují – Kolín.

16.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Výroba - Výroba Elektrotechnici a technici energetici 20 000 Kč Technici elektronici TECHNIK ZKUŠEBNY. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Středoškolské vzdělání v oboru slaboproudé elektrotechniky., Orientace ve výkresové dokumentaci a elektrických schématech.. Pracoviště: Mega - měřící energetické aparáty, s.r.o. - pracoviště rozvodna ptáčov, 674 01 Třebíč 1. Informace: Josef Laštovička, +420 775 662 418. Výroba - Výroba Seřizovači 21 000 Kč Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) SEŘIZOVAČ LINEK STROJŮ A ZAŘÍZENÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Vyučení v černém řemeslu, praxe v oblasti seřizování a obsluhy strojního zařízení., Nabízíme: 13. + 14. mzda, 6 týdnů dovolené, vlastní doprava z Třebíče, prémie, roční bonusy, penzijní připojištění. Pracoviště: Mann + hummel (cz) v.o.s., 675 21 Okříšky. Informace: Hana Hartlová, +420 568 898 103. Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 16 000 Kč Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH - PEČOVATELKA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Výhodou je absolvování rekvalifikačního kurzu "Pracovník v sociálních službách"., Trestní bezúhonnost., Náplní práce je přímá obslužná péče o seniory (hygiena, oblékání, podávání stravy, polohování,aktivizace)., Zaměstnanecké výhody: Cenově výhodné stravování v organizaci, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího profesního růstu a tím i platového, příspěvek ve formě poukázek na volnočasové aktivity pracovníků., , Kontakt:, - osobně - Domov pro seniory Náměšť nad Oslavou, - e-mailem: reditelka.ddnamest@gmail.com, - telefonicky: 568 620 427 - 8:00 - 14 hod.. Pracoviště: Domov pro seniory náměšť nad oslavou, příspěvková organizace, Husova, č.p. 971, 675 71 Náměšť nad Oslavou. Informace: Věra Bařinová, +420 568 620 427od8:00do14:00hod.. Výroba - Technici v ostatních průmyslových oborech jinde 18 000 Kč Technici v ostatních průmyslových oborech jinde neuvedení SERVISNÍ TECHNIK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: středoškolské vzdělání technického směru,, řidičský průkaz sk. B; vyhl. 50/1978 Sb. výhodou., Prvotní kontakt na e-mail: ucetni@aeksvarovani.cz. Pracoviště: Aek svařovací technika s.r.o., Pražská, č.p. 410, 674 01 Třebíč 1. Informace: Petra Keliarová, .

Nové Město získalo další biatlonový Světový pohár

Michael Ngadeu ze Slavie (vpravo) proti Borisovu.
4

Výkon v Kodani zaujal. Slávistický stoper je ve výběru hvězd Evropské ligy

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.

Zajímavé derby rozhodl gól Dukly v oslabení

Třebíč – Druhý boj o hokejového krále Vysočiny připadl na 23. kolo Chance Ligy a znovu v něm byla úspěšnější jihlavská Dukla. Pro Horáckou Slavii to znamená přerušení čtyřzápasové vítězné série. Jediný gól střetnutí vstřelil ve vlastním oslabení jihlavský Tomáš Havránek.

OBRAZEM: Dukla přetlačila Ústí, Třebíč veze dva body

Jihlava, Benátky nad Jizerou – Ve 22. kole Chance ligy hokejisté Dukly uctili válečné veterány výhrou 3:1 nad dobře hrajícím Ústím nad Labem. Horácká Slavia v Benátkách nad Jizerou vedla dvakrát o dvě branky, ale nakonec se radovala až po samostatných nájezdech, když rozhodl Silvestr Kusko.