Celek z Vysočiny v úvodním dějství ještě držel se třetím týmem tabulky východní skupiny B krok, ale pak převzali taktovku Jihomoravané, kteří převahu vyjádřili také střelecky.

„V prvním zápase po svátcích byla vidět nerozehranost. V první třetině jsme soupeři ještě stačili, měli tam ještě nějaké šance před brankou, ale gól nedali," posteskl si domácí trenér Štěpán Oberreiter.

Po změně stran už začali Brňané plnit roli favorita a nastříleli pět gólů. „Ve druhé třetině to byla z naší strany bída. Soupeř si s námi dělal, co chtěl a hráči v podstatě neplnili, co měli. Hráli si podle svého, a proto to tak vypadalo," kroutil hlavou třebíčský lodivod.

Hosté měli více ze hry i ve třetí periodě, kdy vítězství zvýraznili. „Obraz byl ve třetí třetině stejný a výsledkem je porážka 9:1," mrzelo kouče Horácké Slavie. Ten se na své svěřence zlobil.

„Pokud si hráči uvědomí, že hokej se nehraje se na sebe, ale pro tým a také se hraje na góly, potom se může nějaký výsledek dostavit. Jedná se zejména o klíčové hráče, kteří by měli mančaft táhnout a ne ho ponořovat. Když je někdo z první formace u šesti inkasovaných branek, tak je to vizitka toho, že pro tým neudělal vůbec nic, spíš ho poškodil," má jasno Oberreiter a dodává: „Hráči si to musí uvědomit."

TŘEBÍČ – WARRIOR BRNO 1:9
Branky a nahrávky: 42. Dundálek (Strnad) – 19. Kůst (Sokolík), 25. Macháň, 26. Kůst (Rafaj), 28. Kůst (Malý, Kunst), 33. Kunst (Pípa), 40. Kunst, 45. Sokolík, 49. Jedlička (Zelinka), 55. Gorás (Zelinka, Jedlička). Rozhodčí: Kukeně – Mejzlík, Suchý. Vyloučení: 5:6, navíc Borský (WAR) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 45. Třetiny: 0:1, 0:5, 1:3. Třebíč: Šoustal (45. K. Trnka) – Erat, G. Havelka, Pacalová, Strnad, Michálek, Válek, Dvořák, Sýkora, Marek, Dundálek, Lupač, Průša, P. Trnka, Svoboda, Pavelka.