„Dneska proti nám nastoupil fyzicky neskutečně vyspělý tým. Dnešní soupeř má kluky opravdu narostlé a šikovné. My si výhry ceníme,“ nechal se slyšet třebíčský kouč Radek Novák.
Hosté měli v úvodním dějství více ze hry, ale domácí podržel skvěle chytající Kružík, a tak udeřilo na opačné straně. Třebíč poslal do vedení Marek a těsně před pauzou zvýšil Libor Dvořák.
„Celou první třetinu byl soupeř jednoznačně lepší a nás podržel gólman. Těch 22 zákroků mluví za vše a nebyly to puky hozené na bránu, ale nebezpečné střely. My jsme byli produktivní, a proto úvodní část vyhráli,“ oddychl si trenér Horácké Slavie.
Chotěboř po změně stran vyrovnala, ale do kabin nakonec odcházeli spokojenější hostitelé. „Ve druhé třetině jsme nedokázali jednou vystřídat a soupeř nás uvařil, dostali jsme gól na 2:1. Pak po hrubce pod modrou čárou v obranném pásmu jsme kasírovali podruhé,“ komentuje šéf domácí střídačky.
Jeho svěřenci ovšem zabrali a vzali si vedení zpět. „Paradoxně se po vyrovnávacím gólu naše hra trochu zlepšila v tom směru, že jsme byli aktivnější v soubojích jeden na jednoho a při hře o kotouč na malých prostorách. Díky tomu jsme dali třetí gól, kdy Patrik Mojdl parádně zahrál okolo branky soupeře a dostal se na svoji střelu od betonu,“ popisuje rozhodující gól Novák.
V závěrečné dvacetiminutovce už byli Horáci lepší a vítězství zvýraznili dalšími dvěma góly. „Ve třetí třetině jsme hráli výborně. Tam jsme se dostali do hry, kterou chceme praktikovat. Určitě jsme nechtěli být zalezlí, hráli jsme aktivně, chodili po soupeřích, vyplňovali prostory a dali další dva pěkné góly,“ uzavřel hodnocení domácí lodivod.

TŘEBÍČ – CHOTĚBOŘ 5:2
Branky a nahrávky: 3. Marek (Válek, Nejedlý), 20. Libor Dvořák (Válek), 39. Mojdl, 49. Nejedlý (Libor Dvořák, Válek), 51. Bednář – 28. Petržílek (V. Marek), 30. Pleskač (J. Marek). Rozhodčí: Vepřek – Král, Kučera. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 50. Třetiny: 2:0, 1:2, 2:0. Třebíč: Kružík – Škrdlová, Viskot, Marek, Koňařík, Němec, Vlk – Doležal, Libor Dvořák, Válek, Kotačka, Mojdl, Vedral, Nejedlý, Makovička, Pacal, Průša, Bednář, D. Svoboda.