KOLÍN – TŘEBÍČ 5:0
V souboji lídra s posledním týmem tabulky drželi hosté na ledě favorita krok. Horácká Slavia přečkala úvodní dějství bez inkasované branky. „Od prvního týmu v tabulce jsme čekali nátlakový hokej, což také hrál. První třetinu jsme ale dobře bránili v pěti lidech a měli i šance. Soupeř se do žádné větší příležitosti nedostal a navíc dobře chytal Roman Šoustal. Zvládli jsme to," těšilo třebíčského kouče Karla Vejmelku.

Jenže po změně stran inkasovali jeho svěřenci ve vlastní přesilové hře. „Na modré čáře jsme udělali chybu, soupeř nám ujel a dal gól," posteskl si hostující lodivod. Kolín stihl ještě do druhé přestávky zvýšit. „Soupeř nám pak dal po další chybě druhý gól a to není proti takovému týmu dobře," mrzelo třebíčského kormidelníka.

Kolín v závěrečné části potvrzoval roli favorita a třemi góly dal výsledku konečnou podobu. „Ve třetí třetině nevím, jestli nám došly síly, ale domácí byli lepší a dali třetí i čtvrtý gól. Za stavu 4:0 se to už jen dohrávalo a celkové skóre hovoří za všechno," hodnotí Vejmelka.
Branky a nahrávky: 24. Labuta (Mikrochnikov, Pilný), 39. Martínek (Nutil), 42. Pešek (Netušil, Pilný), 54. Netušil (Mikrochnikov, Pešek), 59. Netušil (Kronus, Pešek). Rozhodčí: Tasch – Kratochvíl, Procházka. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Vyloučení: 1:0. Diváci: 42. Třetiny: 0:0, 2:0, 3:0. Třebíč: Šoustal – G. Havelka, Marek, Strnad, Erat, Dvořák, Michálek, Bednář, Nejedlý, Pacal, Pacalová, P. Trnka, Lupač, Průša, Válek, Pavelka.

TŘEBÍČ – PŘEROV 3:5
Horákům se opět v úvodní dvacetiminutovce dařilo držet favorizovaného soupeře na uzdě. Hosté sice otevřeli skóre v 16. minutě, ale domácí stačili odpovědět ještě do přestávky.

„Věděli jsme o síle soupeře, a tak jsme chtěli dobře bránit. Snažili jsme se udělat co nejméně chyb v obranné činnosti a podnikat nebezpečné protiútoky. To jsme v první třetině splnili, i když se hosté dostali do tlaku a šli do vedení. My jsme se ke konci urvali a dali gól na 1:1. Naše defenzivní hra splnila svůj účel a byli jsme spokojení," pochvaluje si třebíčský trenér Karel Vejmelka.

Jenže Přerov ukázal v prostředním dějství svou sílu a třemi góly prakticky rozhodl. „Ve druhé třetině jsme ale udělali zbytečné chyby. Chtěli jsme hrát víc hokej, nesmyslně napadali a otevírali hru. Soupeř byl šikovný a prosadil se v koncovce. Tři góly nakonec rozhodly," posteskl si domácí lodivod.

Ten nechtěl prohrát i poslední periodu, do které vstupovali hostitelé za nepříznivého stavu 1:4. Přerované sice dál tlačili soupeře, ale Třebíčští podnikli dva brejky a rázem to bylo o jednu branku.

Ovšem domácí se nevyhnuli další chybě a soupeř toho využil. „Klukům jsme řekli, že třetí třetinu, zkusíme vyhrát. Dali jsme dvě branky, dostali se na kontakt a dařilo se nám to. Pak jsme ale nezvládli přechod do útočného pásma, sjeli jsme se tři hráči u mantinelu. Hosté nám a po hezké souhře dali pátý gól. A bylo po zápase," litoval třebíčský kormidelník.

Jeho týmu napomohla ani závěrečná power-play. „V závěru jsme to ještě zkusili bez brankáře, ale zdramatizovat se nám to nepodařilo. Nezbývá, než uznat sílu soupeře a pogratulovat," uzavřel hodnocení kouč Horácké Slavie.
Branky a nahrávky: 20. Lupač (Michálek), 51. Michálek (Lupač), 53. Erat (Michálek) – 16. Krejčiřík (Spálovský), 27. Krejčiřík (Šťastný), 30. Plášek (Spálovský), 32. Krejčiřík (Plášek), 55. Šťastný (Galetka, Krejčiřík). Rozhodčí: Ondráček – Kotrba, Marek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 30. Třetiny: 1:1, 0:3, 2:1. Třebíč: K. Trnka – G. Havelka, Sýkora, Strnad, Erat, Svoboda, Michálek, Bednář, Nejedlý, Pacal, Pacalová, Dvořák, Lupač, Pavelka.