Dorostenci si vypracovali rozhodující náskok už v první třetině

Třebíč – Nakonec rozhodla první třetina. Hokejisté Horácké Slavie vstoupili do nadstavbové části Ligy staršího dorostu vítězně. Třebíčští mladíci zdolali na vlastním ledě Krkonoše. „Body jsme uhráli, ale s výkonem nemůžeme být spokojení," má jasno asistent domácího trenéra Marcel Caha.

5.12.2016

Ilustrační foto.Foto: Jiří Mokrý

Jeho svěřenci si vypracovali tříbrankový náskok v úvodní dvacetiminutovce a to se nakonec ukázalo jako rozhodující moment celého utkání. „První třetinu jsme vyhráli poměrně lehce, branky nám tam napadaly a vedli jsme 3:0. Bohužel od druhé třetiny se hráči vedením uspokojili, po zbytek utkání nedodržovali pokyny a vůbec nehráli, co jsme chtěli," mrzelo Cahu.

Výkon hostitelů měl pak sestupnou tendenci. „Dvě třetiny nás soupeř přestřílel. Nás podržel brankář Kružík, který navázal na dobrý výkon z Tábora. Tento soupeř je nepříjemný, když prohrávají, přestanou se věnovat hře a začnou provokovat. Hrají silově a hokejovou nedokonalost nahrazují tímto," komentuje kouč Horácké Slavie.

Po bezbrankové prostřední části se o slovo přihlásily Krkonoše, které se využitou přesilovkou vrátily do hry o body. Na to gólem do prázdné branky při závěrečné power-play hostů odpověděl dvě minuty před koncem Kyncl.

„Rozhodující byla nakonec první vyhraná třetina. Pak jsme přežili některé šance soupeře a výkon nebyl z naší strany vůbec dobrý. Pět minut před koncem soupeři vyšla přesilovka a bylo z toho drama. Naštěstí jsme jim dali gól do prázdné brány," oddychl si Caha.

Horácká Slavia v základní části nedotáhla řadu dobře rozehraných zápasů do vítězného konce, ale tentokrát se jí to podařilo. „Je to jedno z mála pozitiv, že jsme to uhráli," pravil šéf třebíčské střídačky.

TŘEBÍČ – KRKONOŠE 4:1
Branky a nahrávky: 2. Bednář (Kyncl), 8. Pokorný (Trnka, Caha), 24. Svoboda (Kyncl, Trnka), 58. Kyncl – 55. Krsek (Červíček). Rozhodčí: Suchý – Erat, Kotrba. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 30. Třetiny: 3:0, 0:0, 1:1.
Třebíč: Kružík – Pacalová, Svoboda, Marek, Vlk, Škareda – Nejedlý, Caha, Dvořák – Bednář, Trnka, Pacal - Pavelka, Pokorný, Kyncl.
Krkonoše: Pluháček – Šlaicher, Kesner, Borovec, Tříska, Cerman, Furmánek, Henych, Červíček, Krsek, Jirman.

5.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Třebíčští dorostenci padli v sousedském derby

Mladíci Horácké Slavie pelhřimovské Medvědy vůbec nešetřili

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika není kamenolom, aby ji museli dělat jen muži, říká jednička Zelených

Vysočina - Jedinou květinou mezi trny na Vysočině je jednička kandidátky Zelených Veronika Hana Konvalinková.

Lipník zvítězil už popáté v řadě

Třebíčsko – Boj o špici se vyrovnal. Vedoucí Třebelovice prohrály v Chlístově a jejich náskok na čele tabulky okresního přeboru se po 11. kole ztenčil na bod. Ten na lídra chybí Přibyslavicím, které uspěly na hřišti fotbalistů rezervy Jemnicka. Nejlepší formu má v současné době Lipník, který naplno bodoval už pětkrát v řadě a posunul se na čtvrté místo.

OD SOUSEDŮ: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.