TŘEBÍČ – FRÝDEK-MÍSTEK 6:1

V třebíčském dresu se představil Tomáš Bartejs, jenž v současnosti hostuje v extraligovém Liberci.
Tento hráč navíc v deváté minutě otevřel skóre utkání. Ovšem hosté ještě do první sirény stihli vyrovnat. A tímto výsledkem skončila první třetina skončila.
V úvodu druhé dvacetiminutovky hostitelé neproměnili 78 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru.

Toto zaváhání si mladíci Horácké Slavie zanedlouho vynahradili, když Caudr s pukem projel přes celé kluziště, přesně přihrál Danku Deverimu, a ten poslal svůj tým znovu do vedení.

Ve 33. minutě domácí svému soupeři zasadili direkt v podobě dvou branek. Nejprve zaúřadovala první lajna, jmenovitě Michal Valšín, který si najel mezi kruhy a svojí střelu otřel o tyčku branky hostí – 3:1. Za necelou půlminutu jej napodobil jeho spoluhráč Ondřej Šulc, který se elegantně zbavil protihráče a zavěsil pod víko.

Na začátku závěrečné části byli třebíčští potrestáni za pozdní nástup a za protesty obdrželi čtyřminutový trest. Toto oslabení však hostitelé přečkali bez obdržené branky. Poté soupeři zasadili další dva údery v rozmezí tří minut.

Nejprve v 59. minutě se podruhé prosadil Bartejs a konečnou podobu dal výsledku střelou od modré Filip Ivaník.
„Jsem velice spokojen jak s výhrou, tak i s dobrým bojovným výkonem. Kluci to dobře odmakali,“ hodnotí utkání třebíčský kouč Luboš Sláma.

Branky a nahrávky: 9. Bartejs (Deveri), 24. Deveri (Caudr), 33. Vlašín (Deveri, Dobrovolný), 33. Šulc (Bartejs), 49. Bartejs (Deveri), 52. Ivaník (Šucl, Bartejs). Třetiny: 1:1, 3:0, 2:0.

Třebíč: Dusík (53. Černý) – Donutil, Peroutka, Dobrovolný, Ivaník, Krejčí, Vyhnalík, Jakič, Kučera – Deveri, Vlašín, Bartejs - Paták, Šulc, Svoboda – Caudr, Fusek, Roupec – Horký, Marek, Weiss.