Svěřenci Romana Vondráčka si v případě vítězství mohli zajistit postup do elitní soutěže. To se nestalo a Středočeši se radují z účasti v extralize.

TŘEBÍČ – PZ KLADNO 2:5

Hosté začali lépe a už ve 3. minutě využili přesilovku. Středočeši mohli zvýšit v 10. minutě, ale trestné střílení zlikvidoval brankář Máj. „Je to škoda, protože hráči celou sezonu odbojovali a teď se hodnotí poslední utkání. Prostě nám nevyšlo, hlavně první třetina, kdy jsme byli ustrašení a dostali gól,“ posteskl si třebíčský kouč Roman Vondráček.

Jeho svěřenci dokázali ve 28. minutě vyrovnat Markem. Ovšem další šance Třebíče zůstaly nevyužity. Nakonec to bylo Kladno, kdo po dvou třetinách vedl 2:1. „Pak jsme se zvedli, dřeli a bojovali, ale neměli to pravé štěstí na to, abychom dali nějaký gól navíc. Pokud se nám podařilo vyrovnat a měli nápor, tak jsme inkasovali. Tohle pak sráží,“ litoval třebíčský lodivod.

Horácké Slavii vyšel vstup do závěrečného dějství, když zkraje vyrovnal Marek. Jenomže domácí z následného tlaku nic nevytěžili, a tak udeřilo na druhé straně. Horáci se v závěru dostali do křeče, a toho hosté využili. Kladnu v závěru vyšla hra bez brankáře a gólem na konečných 5:2 vyrovnali vzájemné skóre s Horáckou Slavií.

„Ve třetí třetině jsme vyrovnali po deseti vteřinách, měli tlak a třikrát netrefili prázdnou bránu. Pak soupeř udeřil a jsme zase prohrávali, chybělo nám trochu štěstí,“ uzavřel hodnocení šéf třebíčské lavičky.

Branky a nahrávky: 28. Marek (Horký), 41. Marek (Horký, Vondráček) - 3. Vopravil (Veselý), 36. Veselý (Vodička), 44. Král (Tolkner), 55. Veselý (Kadlec), 60. Král (Hovsepyan). Rozhodčí: Čech - Reich, Skopal. Vyloučení: 7:12, navíc Marek - Šroubek, Král, Vodička, Paclavský všichni 10 minut za nesportovní chování, Donutil, Outulný - Raiter, Veselý 5 + do konce za hrubost. Využití: 1:1. Diváci: 422. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:3. Horácká Slavia Třebíč: Máj - Pálka, Pelikán, Krejčí, Vyhnalík, Outulný, Donutil, Švejda, Tvarůžek - Vondráček, Marek, Horký - Vlašín, Salák, Šulc - Roupec, Weiss, Stromecký - Bednář, Abrahám, Mašek.