„Po dlouhé době se nám podařilo získat tři body a jsme maximálně spokojení. Obzvlášť, když jsme před tím utrpěli dva debakly," těšilo trenéra Horáků Štěpána Oberreitera.

Jeho tým se na Hané přestavil se třinácti hráči do pole. „Jeli jsme tam se čtyřmi obránci a devíti útočníky. Na marodce je pouze Bednář a z mladšího dorostu se zranili Marek a Průša," vyjmenoval třebíčský kouč.

Úvodní dějství nabídlo vyrovnaný hokej s minimem šancí. Padlo po jedné brance na každé straně a do kabin se tak šlo po zásluze za nerozhodného stavu. „První třetina byla vyrovnaná s málo šancemi. Gól dal Vlk, kterého jsme posunuli z obrany do útoku," povídal Oberreiter, kterému vyšel tah se změnou v sestavě.

Obraz hry se v prostřední dvacetiminutovce nezměnil. „Zápas byl pořád vyrovnaný a nám se vždy podařilo odskočit. Druhou část jsme po gólech Dvořáka a Michálka vyhráli 2:1," pochvaloval si kormidelník Horácké Slavie.

Stejně dopadla i závěrečná perioda. „Ve třetí třetině dali branky Michálek s Oliverem Havelkou a vyhráli jsme celkem 5:3. Snad to klukům přinese nějaké povzbuzení do dalších zápasů," přeje si třebíčský lodivod a dodává: „Teď máme reprezentační přestávku, ve které potrénujeme s juniorkou a připravíme se na zbytek sezony."

ŠUMPERK - TŘEBÍČ 3:5
Branky a nahrávky: 16. Holínek (Haluza), 31. Habrman (Šíp, Holínek), 49. Šíp – 19. Vlk (Pavelka), 30. Dvořák (Nejedlý, Michálek), 40. Michálek (Nejedlý, Pavelka), 45. Michálek, 57. O. Havelka (Strnad, G. Havelka). Rozhodčí: Vepřek – Markovský, Zouhar. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 50. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:2. Třebíč: Šoustal – Erat, Svoboda, Strnad, G. Havelka – Michálek, Nejedlý, Dvořák – Válek, Trnka, Pacal – Vlk, O. Havelka, Pavelka.