TŘEBÍČ – ÚSTÍ NAD LABEM 3:4

Od samotného úvodu měli mírnou převahu Ústečtí. Domácí mladíci jako by se nemohli vyrovnat s rekordní diváckou návštěvou a po celou první třetinu byli evidentně zaskočení.

Třebíčským se nedařily přihrávky. To hosté v osmé minutě svůj tlak přetavili ve vedoucí gól. V 15. minutě Lvi využili přesilovku a zvýšili. Za 38 vteřin Dusíkovi vypadl kotouč z náruče a po dorážce bylo pro hostitelé ještě hůř.

„Do zápasu jsme vstoupili špatně. Vůbec jsme nebruslili, a soupeř nás přehrával, dal nám v první třetině tři góly. V kabině jsme si to vyříkali, a kluci pak zabrali,“ litoval třebíčský kouč Luboš Sláma.

„Zápas byl také o psychice, kluci před tolika diváky ještě nehráli. To nám v první třetině uškodilo, ale ve zbytku zápasu nám pak diváci moc pomohli, hnali nás dopředu. Chvíli trvalo, než si na tolik diváků kluci zvykli,“ vysvětluje trenér Třebíče.

Ve 23. minutě střelou přes ústeckého obránce Ondřej Šulc snížil. Od této chvíle Třebíčané převzali iniciativu na své hokejky. V následující minutě se do výhodné střelecké pozice znovu dostal Šulc a střelou pod víko snížil.

Ve 35. minutě měli Třebíčané jednu minutu a 43 vteřin trvající přesilovku pět na tři.

„Ve druhé třetině jsme byli jednoznačně lepší, ale dali jsme jen dva góly, což si myslím, že rozhodlo. Druhá třetina vyšla výborně naší druhé pětce,“ pochvaluje si třebíčský lodivod.

V 50. minutě třebíčský Šulc projel celým kluzištěm, předložil kotouč Milanu Kazatelovi, jenž vyrovnal. O minutu později neproměnil trestné střílení domácí Deveri.

„Ve třetí třetině jsme dokázali vyrovnat na 3:3, ale další gól jsme už nedali. Chtěli jsme rozhodnout, dokud jsme byli rozjetí,“ popisuje zlomový moment šéf třebíčské lavičky.

V 54. minutě udeřilo na druhé straně, kdy ústecký hráč využil prostoru nepokrytého domácím obráncem a překonal Dusíka počtvrté. „Dostali jsme špatný gól po chybě našeho obránce, který odjel s hráčem a druhého nechal dojet před bránu,“ posteskl si trenér Třebíče.

Branky a nahrávky Třebíče: 23. Šulc (Dobrovolný, Paták), 24. Šulc (Paták), 50. Kazatel (Šulc, Ivaník). Rozhodčí: Kubičík - Humpolíček, Pospíšil. Vyloučení: 3:5, navíc Paták (TRE) - Hanzl (UNL) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Třetiny: 0:3, 2:0, 1:1. Třebíč: Dusík - Ivaník, Robotka, Peroutka, Krejčí, Dobrovolný, Vyhnalík, Jakič, Pálka – Deveri, Donutil, Vlašín - Paták, Šulc, Kazatel - Stromecký, Fusek, Horký - Svoboda, Salák, Roupec.

TŘEBÍČ - BENÁTKY 1:4

Aktivnějším celkem v první třetině byli domácí, ale hostující hráči se dobře bránili a hrozili z rychlých brejků.

Obrovskou šanci doslova zazdil domácí kapitán Deveri, když hostujícího gólmana nepropálil. Na druhé straně se do brejkové situace dostal Středula, ale Dusík si s jeho pokusem poradil. V závěru prvního dějství měli domácí hráči k dispozici přesilovku.

Druhou část začali aktivně hrající Třebíčští, kteří se málem dostali do vedení po pěkné akci Deveriho, jenž minul horní růžek branky. Další tutovku nevužil domácí Kazatel. První branku utkání vstřelili hosté, kteří do konce druhé třetiny skórovali ještě jednou.

Ve třetí části se hrál hokej s řadou nepřesností na obou stranách. Více ze hry měli domácí hráči, ale z přemíry snahy pramenily časté chyby a nepřesnosti. Hostující hráči hráli urputný hokej, který jim až na jedinou výjimku vycházel.

Necelých deset minut před koncem se prosadil domácí Deveri, který po ideální přihrávce od Vlašína procedil betony hostujícího brankáře, a vykřesal tak jiskřičku naděje. V závěru utkání pečetili výhru Benátečtí.

Branky a nahrávky Třebíče: 47. Deveri (Vlašín) Rozhodčí: Dědek - Held, Losták. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Třebíč: Dusík - Ivaník, Robotka, Peroutka, Krejčí, Dobrovolný, Vyhnalík, Jakič, Pálka – Deveri, Donutil, Vlašín - Paták, Šulc, Kazatel - Stromecký, Fusek, Horký - Svoboda, Salák, Roupec.