Dorostenci porazili Brod na nájezdy

Třebíč - První třetina slabší, od druhé se hra zlepšila a v závěrečném dějství vyrovnali, aby uspěli na samostatné nájezdy. Takový mělo průběh derby Vysočiny mezi Horáckou Slavií a Havlíčkovým Brodem. Třebíčští mladíci hostily Rebely v 18. kole extraligy mladšího dorostu.

6.12.2011 1

Ilustracni foto.Foto: Jiří Mokrý

Úvodní dějství patřilo Rebelům, kteří byli důraznější a tím slavili úspěch. „První třetina rozhodně nebyla podle našich představ, tam nás soupeř přestřílel a ještě nám v každém osobním souboji naložil, takže jsme dostali přes hubu a ještě prohrávali 0:2,“ posteskl si třebíčský kouč Jiří Burian.

Prostřední část byla z pohledu Horácké Slavie o něco lepší, i když Brod byl aktivnější. Domácí si však vytvořili několik brankových příležitostí, které ale nevyužili.

„Ve druhé třetině se to zlepšilo. Soupeř byl stále aktivnější, ale měli jsme šance na góly, když třikrát jeli sami na branku. Navíc si myslím, že nám bylo upřeno jasné trestné střílení, ale bohužel nic jsme nedali,“ kroutil hlavou třebíčský lodivod.

Jeho svěřencům však patřila závěrečná dvacetiminutovka, kterou kontaktním gólem odstartoval už ve 41. minutě Bartůněk. Tentýž třebíčský hráč vyrovnal o tři minuty později. Horáci měli po celou dobu navrch, ale zápas nakonec dospěl do prodloužení.

„Třetí třetina byla asi naše nejlepší v této sezoně. Tím, že jsme dali gól, se hráčům zvedlo sebevědomí, druhá lajna najednou soupeře nepustila ze třetiny a myslím si, že minimálně tu remízu jsme si zasloužili,“ nepochybuje Burian.

V nastaveném čase branka nepadla, a tak přišly na řadu trestná střílení, ve kterých byli úspěšnější domácí. Jmenovitě brankář Vejmelka, který inkasovali pouze jednou a vše završil proměněným rozhodujícím nájezdem Všetečka.

„V prodloužení jsme ubránili oslabení čtyři na tři. Klukům jsem poděkoval za zasloužené dva body. Hráči, kteří od nás jeli nájezdy proměňují na první pokus i v tréninku, když hrajeme dřeváka, takže jsem věřil, že vyhrajeme aspoň 1:0. Kdyby Karel Vejmelka při prvním nájezdu vystrčil hůl, jak jsme mu radili, nedostal by ani gól. Jak potom Všetečka proměnil svůj nájezd, už jsme věřili, že to vyhrajeme,“ je spokojen trenér Horácké Slavie.

„Jsem za to vítězství rád už kvůli divákům a rodičům, kterých dnes i díky lidem z Havlíčkova Brodu přišlo opravdu hodně,“ uzavřel hodnocení šéf třebíčské lavičky.

TŘEBÍČ H. BROD 3:2 sn

Branky a nahrávky: 41. Bartůněk, 44. Bartůněk (Všetečka, Šimka) - 9. Osmík, 13. Semrád (Polák). Rozhodující nájezd: Všetečka. Rozhodčí: Paulík - Hejduk, Lukáč. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 122. Třetiny: 0:2, 0:0, 2:0.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka - Trnka, Matov, Všetečka, Sysel, Veškrna, Šimka, Hodek, Hort, Kajnar, Caha, Dobeš, Bartůněk, Ferda, Mlynář, Maštera, Kabelka, Dobeš, Urban, Mejzlík.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Vaněček - Polák, Nguyen, Osmík, Michálek, Klofáč, Vacek, Bláha, Semrád, Mendl, Krajcigr, Kraučuk, Kolouch, Nováček, Mäki, Pancíř.

6.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.