TŘEBÍČ – KOLÍN 2:7
Domácí v úvodním dějství dvakrát inkasovali v početní nevýhodě, ale brankou Dvořáka na 1:2 se vrátili do zápasu. „Na druhou stranu nás potěšilo, že jsme s nimi v první třetině drželi krok. Dobře jsme bránili, ale vyprodukovali hloupé fauly, které soupeř potrestal. Po kontaktním gólu si pak kluci začali víc věřit," komentoval třebíčský trenér.

Po změně stran však hosté přidali tři branky a bylo po zápase. „Dopouštěli jsme se zbytečných chyb, které soupeř potrestal. Chybovali jsme při hře čtyři na čtyři v útočném pásmu a hosté nám dali gól po přečíslení. Další branka padla po individuální chybě a utkání bylo po dvou třetinách rozhodnuté," konstatoval Vejmelka.

Utkání se ve zbylých dvaceti minutách jen dohrávalo. Třebíčským se porážku zmírnit nepodařilo. I tak ale mohl být šéf domácí střídačky spokojen zejména s výkonem debutanta mezi tyčemi Kružíka.

„Dali jsme příležitost gólmanovi z mladšího dorostu a také si něco chytil. Byla to jeho premiéra, kterou zvládl a to je pozitivní. Hlavně jsme zapracovávali kluky z mladšího dorostu, kteří to budou hrát příští rok," pravil kormidelník Horácké Slavie a pokračoval. „Třetí třetinu jsme chtěli vyhrát, ale nepovedlo se. Soupeř byl velice zdatný a my jsme na něj neměli. Až na ty hloupé fauly jsme předvedli své maximum," uzavřel hodnocení Vejmelka.
Branky a nahrávky: 13. Dvořák (Strnad), 51. Pacal (Válek, P. Trnka) – 8. Netušil (Grauer), 10. Jelínek (Sladký), 33. Pilný (Netušil), 39. Pilný, 40. Sladký (Kadlec), 46. Zheliznyak (Pilný, Netušil), 58. Sladký (Martínek). Rozhodčí: Kukeně – Přibyl, Rittich. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:4. Diváci: 35. Třetiny: 1:2, 0:3, 1:2. Třebíč: K. Trnka (41. Kružík) – Erat, Svoboda, Pacalová, G. Havelka, O. Havelka, Vlk, Dvořák, Nejedlý, Bednář, P. Trnka, Lupač, Pacal, Válek, Pavelka, Strnad.

PŘEROV – TŘEBÍČ 8:2
Zubrům se v posledních zápasech daří a ne jinak tomu bylo i tentokrát. Domácí začali náporem a převahu vyjádřili střelecky už v první třetině, ve které o osudu zápasu pěti góly prakticky rozhodli.

„Soupeř využil dvou přesilovek, byl lepší na puku i pohyblivější. My jsme se dostávali do šancí jen sporadicky, a to z protiútoků, ze kterých dali jen jeden gól," řekl po zápase asistent hostujícího lodivoda Štěpán Oberreiter.

Ve zbývajících dvou částech se zápas spíš jen dohrával a Přerov vítězství ještě zvýraznil. „Pak už to bylo vyrovnané. Vystřídali jsme brankáře po první části a Kružík opět nezklamal. Nezbývá nám nic jiného, než stavět kluky z mladšího dorostu. Ale tentokrát nám to kolidovalo se zápasem mladších dorostenců a museli jsme si ty hráče rozdělit. Bylo nás dvanáct, zatímco soupeř měl čtyři pětky, což se projevilo i na skóre," uzavřel hodnocení Oberreiter.

Jeho tým zítra čeká domácí předehrávka proti šumperským Drakům. „Na Šumperk bychom měli mít víc hráčů, snad dáme dohromady tři pětky a pokusíme se bodovat," nechal se slyšet třebíčský kormidelník.
Branky a nahrávky: 2. Skříček (Galetka), 8. Palacký (Kleiner), 10. Krejčiřík (Plášek, Šťastný), 15. Šťastný (Krejčiřík), 19. Krejčiřík (Plášek), 24. Šico (Matuška), 40. Horký (Mlčák, Nevřela), 44. Spálovský (Plášek) – 12. Dvořák (Erat), 30. Pavelka (Bednář). Rozhodčí: Čaja – Řezáč, Sedlák. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 83. Třetiny: 5:1, 2:1, 1:0. Třebíč: K. Trnka (21. Kružík) – Svoboda, G. Havelka, Strnad, Sýkora, O. Havelka, Erat, Dvořák, Nejedlý, Pacalová, Pavelka, Pacal, Bednář.